Szybki dostęp do krosien

OHRA
15 kwietnia 2020
Szybki dostęp do krosien
Fot. OHRA
Szybki dostęp do krosien
Jeszcze nieco ponad rok temu firma Getzner Textil Weberei z Gery składowała potrzebne do produkcji wysokiej jakości adamaszku odzieżowego wałki osnowowe na podłodze. Jednak wielokrotnie powodowało to uszkodzenia krosien i utrudniało dostęp do potrzebnych wówczas wałków osnowowych. Dlatego też od końca 2018 roku firmowy magazyn regałowy wałków osnowowych jest wyposażony w regały wspornikowe OHRA. Trzy regały o długości do 25,2 metra zapewniają miejsce na 124 wałki osnowowe o łącznej wadze do 800 kilogramów. Obecnie każdy wałek osnowowy jest dostępny bezpośrednio, a firma w każdej chwili ma możliwość przejrzystego przeglądu składowanych towarów. W przypadku nowych regałów również uszkodzenia wałków osnowowych należą do przeszłości.
 
Getzner Textil Weberei, spółka-córka firmy Getzner Textil AG, jest nowoczesną tkalnią żakardową i produkuje adamaszki odzieżowe dla regionu Afryki Zachodniej. 233 pracowników firmy produkuje kilka milionów metrów bieżących surowca na 240 maszynach tkackich z dyszami powietrza. Niezbędne do tego celu nici osnowy są nawinięte na wałek, a dokładniej mówiąc wałek osnowowy i czekają w magazynie osnowy na swoje zastosowanie. Pierwotnie firma Getzner składowała wałki osnowowe po prostu na podłodze w piwnicy hali produkcyjnej. Utrudniało to jednak bezpośredni dostęp do poszczególnych wałków osnowowych, a podczas przechowywania i pobierania wielokrotnie dochodziło do uszkodzeń. Ponadto, firma miała ograniczony wgląd w dokładną lokalizację magazynu.
 
W związku z tym w 2018 roku firma Getzner zdecydowała się na ponowne opracowanie koncepcji magazynowania: Zamiast składowania w podłodze wałki osnowowe będą składowane w systemie regałowym firmy OHRA. Firma jest europejskim liderem na rynku regałów wspornikowych i do wszystkich elementów nośnych swoich regałów stosuje tylko pełne profile stalowe. W ten sposób osiągają one wysoką nośność i stabilność. Wszystkie regały wspornikowe produkowane są indywidualnie według specyfikacji klienta, a wszechstronne akcesoria pozwalają na składowanie różnorodnych towarów. Dla firmy Getzner OHRA wyposażyła wsporniki o długości 800 milimetrów, z których każdy ma nośność do 800 kilogramów, w rury nośne. W bezpieczny dla materiałów sposób zapobiegają one staczaniu się z ramion wałków osnowowych, które mają ponad 2,5 metra długości.
 
W sumie OHRA dostarczyła i zamontowała dotychczas trzy regały wspornikowe, na których wałki osnowowe mogą być składowane na trzech poziomach. Wsporniki regałów – o wysokości od 2,3 do 2,9 metra – zostały dostosowane do wysokości pomieszczenia w piwnicy, dzięki czemu przestrzeń jest optymalnie wykorzystana. Rozbudowa magazynu o kolejne regały wspornikowe OHRA jest już w fazie planowania.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?

WIĘCEJ NA TEN TEMAT

 

Wydrukowano ze strony Log4