NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Still’a „Innowacje w Logistyce 2010”

29 września 2010
Still’a  „Innowacje w Logistyce 2010”
Still’a „Innowacje w Logistyce 2010”

Podczas tegorocznych targów Taropak w Poznaniu, odbyła się 6. edycja konferencji „Innowacje w Logistyce”. Podczas prelekcji słuchacze mogli zapoznać się z nowinkami w kwestii rozwiązań systemów transportowych oraz skonsultować się z ekspertami.

Drugi dzień Taropaku już od sześciu lat jest dla wszystkich odwiedzających bardzo ważnym punktem poznańskich targów. Wtedy, często na co dzień konkurujące ze sobą firmy- zjednoczone myślą „Gramy do jednej bramki”- spotykają się aby przedstawić słuchaczom najnowocześniejsze rozwiązania w branży logistycznej.

Rewolucja, czy ewolucja?
Tegorocznej konferencji towarzyszyło motto „Cały świat to Twój dział badawczo-rozwojowy” i miało zapoczątkować istną rewolucję w logistyce. W przeciągu zaledwie kilku godzin prelekcji goście zapoznali się m.in. z tematami nowoczesnych technologii wspomagających zarządzanie dokumentami. Zaprezentowano także nowe platformy internetowe, wdrażane w przedsiębiorstwach, umożliwiające monitorowanie współpracy przedsiębiorców z dostawcami, wspierające gospodarowanie przetargami w transporcie oraz ułatwiające przepływ informacji w firmie i skomplikowane dotychczas procedury.

Innowacyjni prelegenci
Jednak nie tylko kwestie rozwiązań informatycznych były tematem tegorocznej konferencji. Firma STILL (reprezentowany podczas konferencji przez Marię Zubowicz) przedstawiła nową koncepcję zestawów transportowych. Równie innowacyjny jak sam temat prelekcji był sposób prezentacji systemu. Przedstawicielka producenta wózków widłowych zaskoczyła zarówno gości jak i organizatorów nowoczesnym filmem przybliżającym zagadnienie.

17de44d901_1_.jpg
17de44d901_1_.jpg
Na materiale: operator wykonujący swoje codzienne obowiązki w takt rockowego utworu, pokazywał główne cechy zestawu transportowego. Bohater nagrania pokonuje wąskie ścieżki magazynu, zawraca na niewielkiej przestrzeni oraz odłącza i przyłącza do zestawu kolejne ramy. Na ekranie w ślad za dynamicznym obrazem pojawiały się hasła informujące o szybkości zestawu oraz bezpieczeństwie i prostocie transportu. Dane techniczne o modułowej budowie, umożliwiającej dostosowania systemu do konkretnych pomieszczeń, czy niewielkie parametry promienia skrętu (niecałe 4m) albo szybkości wózka (15km/h) uzyskać można było z, już konwencjonalnie przedstawionych przez Zubowicz, slajdów.

- Innowacyjne technologie wymagają innowacyjnych metod prezentacji, wykraczających poza konwencje – tłumaczy Maria Zubowicz. – Moim zdaniem, tylko tak przedstawione nowości mogą zostać w pełni zauważone a w efekcie docenione przez słuchaczy – dodaje. Interaktywny charakter konferencji pointowała obecność ekspertów, umożliwiająca uczestnikom uzyskanie dodatkowych informacji zaraz po prezentacji.

Innowacyjna logistyka na miarę potrzeb
Tegoroczna edycja „Innowacji w Logistyce” z pewnością nie rozczarowała uczestników zarówno na płaszczyźnie formy jak i treści. Główne punkty konferencji potwierdziły zarysowujące się w branży tendencje dostosowywania rozwiązań transportowych do potrzeb poszczególnych zakładów. Przedstawione przez prelegentów systemy mogą umożliwić maksymalne sprofilowanie zaplecza sprzętowego, tak by przedsiębiorca mógł dostać dokładnie to, czego potrzebuje. Po tegorocznej edycji konferencji można śmiało powiedzieć, że logistyka innowacyjna, to logistyka uszyta na miarę.
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018Zobacz więcej publikacji