NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Specjalista od wąskich korytarzy

Mitsubishi Forklift Trucks
10 maja 2017
Specjalista od wąskich korytarzy
Optymalne wykorzystanie powierzchni w magazynie, ogranicza swobodne manewrowanie wózkami widłowymi, precyzyjnie dobierane są parametry techniczne i odpowiednie modele, aby procesy przebiegały bez zakłóceń. Wychodząc z założenia, że praca z szerokim i nietypowym ładunkiem nie powinna wpływać ujemnie na możliwości manewrowania wózkiem widłowym wysokiego składowania, firma Mitsubishi Forklift Trucks rozszerza rodzinę nagradzanych wózków SENSiA o model SENSiA EX.
 
Mniej uszkodzeń
Dwie nowe wersje oferują sześć trybów jazdy wielokierunkowej, które można błyskawicznie przełączać za pomocą klawiatury. Dzięki temu wózek SENSiA EX może poruszać się po nawet najciaśniejszych alejkach, przenosząc ładunek o maksymalnej masie 2500 kg na wysokość nawet 10 metrów.
 
Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w modelu SENSiA EX układu kierowniczego skręcającego wszystkie koła z kołami ładunkowymi obracającymi się w zakresie 360°. Dzięki temu, że koła obracają się w obrębie obrysu podwozia, ładunek jest zabezpieczony przed uszkodzeniem, podobnie jak same koła.
 
Maksymalna wydajność
Dwa tryby robocze modelu SENSiA EX pozwalają dostosować charakterystykę wózka do potrzeb operatora i do wykonywanego zadania. Tryb profesjonalny pozwala bardziej doświadczonemu operatorowi osiągnąć maksymalną wydajność, natomiast tryb EcoLogic umożliwia naturalne i ekonomiczne prowadzenie wózka nowym i tymczasowym operatorom.
 
Model SENSiA EX jest także standardowo wyposażony w unikatowy układ napędowy Mitsubishi Sensitive Drive System. Układ ten automatycznie dostosowuje osiągi wózka do indywidualnych potrzeb operatora oraz do ładunku, zapewniając jednocześnie stabilność, jak i zwinność urządzenia.
 
Dla zapewnienia maksymalnej wydajności na każdej wysokości mocne podwozie wózka SENSiA EX zostało wyposażone funkcję pasywnej redukcji kołysania. Funkcja ta amortyzuje ruch podniesionego ładunku, do którego może dochodzić, gdy ładunek znajduje się na większej wysokości.
 
Wysokowydajne i mocne silniki napędowe prądu przemiennego oraz układy hydrauliczne wózka SENSiA EX zapewniają wyjątkową długość czasu pracy między ładowaniami lub wymianami akumulatora.
 
Nagradzana ergonomiaSENSiA EX - 3
Praca na długich zmianach może odbijać się negatywnie na operatorach i dlatego dołożono wszelkich starań, by zredukować ich zmęczenie. Przestronna kabina modelu SENSiA EX bazuje na nagradzanej konstrukcji SENSiA. Do kabiny można wybrać jeden z szeregu komfortowych foteli i montowany jest w niej standardowo w pełni regulowany podłokietnik z podparciem dłoni.
 
Częstą dolegliwością u operatorów wózków widłowych wysokiego podnoszenia są urazy spowodowane chronicznym przeciążeniem mięśni i ścięgien okolicy łokcia. Unikatowy podłokietnik podpiera zarówno łokieć, jak i dłoń, co sprawia, że wymagane ruchy są minimalne i zmniejsza ryzyko urazu.
 
Specjalnie zaprojektowane elementy sterowania hydraulicznego obsługiwane palcami ograniczają niepotrzebne ruchy do minimum. Funkcje wysuwu, podnoszenia, przechyłu i rozsuwu są w zasięgu palców operatora, co pozwala na maksymalną kontrolę i umożliwia skoncentrowanie się na wykonywanym zadaniu.
 
Podobnie jak w każdym wózku widłowym Mitsubishi, poziom bezpieczeństwa jest niezwykle wysoki. Zastosowana w modelu SENSiA EX górna osłona Clearview zapewnia maksymalną widoczność do góry, jednocześnie chroniąc operatora przed spadającymi przedmiotami.
 
Źródło: Mitsubishi Forklift Trucks
Foto: Mitsubishi Forklift Trucks
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 05-2018EMIL - 05-2018EMIL - 04-2018EMIL - 04-2018EMIL - 03-2018EMIL - 03-2018EMIL - 02-2018EMIL - 02-2018Zobacz więcej publikacji