NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Ranking ofert Top 4 - 2012

28 stycznia 2013
Ranking ofert Top 4 - 2012
Ranking ofert Top 4 - 2012

Top 4 -2012, to ranking portalu log4.pl, prezentujący zainteresowanie ofertami mierzone tzw. „klikalnością” – wejściami na strony ofert prezentowanych na portalu, jest barometrem zainteresowania produktami.
Prezentujemy wyniki czterech grup produktowych, publikowanych na portalu ofert:

  • wózków widłowych,
  • regałów magazynowych,
  • opon przemysłowych,
  • baterii trakcyjnych.

statystyki_roczne_1_.jpg
statystyki_roczne_1_.jpg

Źródło: Portal Log4.pl
Drugi pełny rok funkcjonowania na rynku portalu, może już coś powiedzieć na temat zasadności istnienia tego typu medium, internet staje się niezaprzeczalnie najlepszym miejscem do komunikacji z rynkiem i prezentacji ofert produktów. Od paru lat drukowana prasa notuje spadek czytelnictwa, jest to proces, który niezwykle trudno będzie powstrzymać. Wszechogarniająca nas elektronika, stwarza niesamowite kanały dostępu do różnych treści, informacja jest w zasięgu reki zawsze i wszędzie. Portal jest medium otwartym, lecz nie nachalnym, nie epatujemy dziwnymi formami reklamowymi, szanując naszych użytkowników. Rosnące zainteresowanie publikowanymi ofertami na portalu jest odpowiedzią na nasze wątpliwości, a przyrost ten jest w niektórych przypadkach bardzo znaczący.


OFERTY WÓZKÓW WIDŁOWYCH zanotowały największa liczbę 13456 „wejść” w oferty, z pośród wszystkich ofert na portalu, 118,51% wzrost w stosunku do 2011 roku (6158 wejść). Bardzo znaczący jest to wynik, pierwsza czwórka rankingu Top4 w 2012 roku, przedstawia się następująco. Na pierwszym miejscu oferta „Nowoczesny wózek Nissan DX 15” z wynikiem 400 „wejść” w publikowaną ofertę na przestrzeni roku. Wózki widłowe tej serii wyposażono najnowocześniejsze silniki. Ultra niska emisja spalin, połączona z tradycyjnie solidną konstrukcją stworzyły nowy standard. O zaledwie 2 „kliknięcia” wyprzedziła drugą ofertę w rankingu Top4, ofertę „Still serii GX” z liczbą 398 „wejść” w ofertę. Seria GX zasilana prądem trójfazowym o napięciu 48 woltów jest przewidziana do składowania oraz zdejmowania ładunków w magazynach wąsko korytarzowych, stanowi ekonomiczną alternatywę dla wózków do komisjonowania z operatorem na górze. Na trzeciej pozycji jest oferta „Still RX 20-15 do chłodni” z 372 „wejściami” w ofertę. Wózki RX 20 są seryjnie wyposażane w system Blue Q, który pozwala na zaoszczędzenie do 20% energii, nie tracąc na wydajności przeładunkowej. Trzykołowy RX 20-15, ładunki o masie blisko 1500 kg, podnosi na wysokość sześciu metrów. Na czwartym miejscu z wynikiem 356 „wejść’” jest oferta „Wózka Hyster C 1.0 do wąskich korytarzy”. Wózki systemowe Hyster Serii C do bardzo wąskich korytarzy – “VNA” pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową. Te modele są doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie przestrzeń magazynowa jest ograniczona a towary składowane są na bardzo wysokich regałach z wąskimi korytarzami pomiędzy nimi.

Wozki_top4_2.jpg
Wozki_top4_2.jpg
Wozki_to4_1.jpg
Wozki_to4_1.jpg

Źródło: Portal Log4.pl

OFERTY REGAŁÓW są drugą Grupa produktowa o największej liczbie wejść, w 2012 roku było ich 8357 wobec 3 827 wejść w 2011 roku, daje to wzrost rzędu 118%, rok do roku. Ranking Top4 regałów przedstawia się następująco, na pierwszym miejscu oferta „Regału wspornikowego Storax” z ilością 514 wejść w ofertę, ten system regałów , daje wszechstronne możliwości dla magazynowania towarów o długich oraz o nieregularnych kształtach. Wszechmocny – to dobry sposób na określenie tych regałów wspornikowych, ponieważ systemy Storax stworzone są do przechowywania wszelkich nietypowych ładunków. Drugie miejsce w rankingu zajmuje oferta „Regałów wjezdnych DEXION Deepstor P90” z liczbą 493 „wejść” w ofertę publikowaną na portalu. Regały wjezdne umożliwiają wykorzystanie do 80% całkowitej powierzchni magazynu. Dla porównania, regały standardowe rzędowe wykorzystują jedynie 40-50% tej samej powierzchni. Konstrukcja regałów wjezdnych Deepstor P90 jest zwarta zaś drogi transportowe ograniczone są do minimum. Na trzecim miejscu uplasowała się oferta „Regałów wjezdnych Driver-in SP80” z ilością 463 „wejść” w ofertę. Regały wjezdne Sp80 łączą klasyczne regały Sp80 z dedykowanymi elementami regałów Drive-In tworząc prostą, zwarta konstrukcję. Specjalnie ukształtowane szyny belkowe służą jako prowadnice palet oraz jako szyny do składowania palet. Regały mogą być wykonane w wersji przejezdnej Drive Trough. Na czwartej pozycji w Top 4, jest oferta„Regałów ruchomych STORAX do chłodni i mroźni” – 423 wejścia w ofertę. Regały ruchome STORAX to różne wymiary i elastyczność przy rozwiązaniach standardowych. Zastosowanie paletowych regałów ruchomych gwarantuje optymalne wykorzystanie powierzchni i kubatury magazynu oraz pełny dostęp do asortymentu.

Reg_to4_1.jpg
Reg_to4_1.jpg
Reg_top4_2.jpg
Reg_top4_2.jpg

Źródło: Portal Log4.pl

OPONY PRZEMYSŁOWE do wózków widłowych odnotowały najniższy przyrost „kliknięć”, wynik 2835 „wejść” to 27,07% więcej niż w 2011 roku(2231). Przyrost nowych ofert na portalu nie był tak duży stąd może gorszy wynik. Top 4 roku opon przemysłowych, przedstawia się następująco, na pierwszym miejscu oferta opony Conti RV20 Velocity z liczbą 353 wejść na stronę oferty. Pneumatyczną oponę radialną ContiRV20 Velocity wprowadzono na rynek w 2009 r. Została zaprojektowana specjalnie z myślą o ciągnikach, pojazdach obsługi lotniska oraz ciągnikach wykorzystywanych w produkcji przemysłowej. Oferta opaski Solideal Grey NM zajęła drugą pozycję w rankingu Top 4 z wynikiem 325 „kliknięć” w ofertę. Opaska Solideal Grey NM - niebrudząca szara, produkowana jest na bazie naturalnego kauczuku, co podnosi ich walory jakościowe, a innowacyjny wzór bieżnika nadaje im cechy, które sprawiają, że doskonale dopasowują się do podłoża na którym pracują. Na trzeciej pozycji uplasowała się oferta opony Solideal MAG2, która zanotowała 274 „wejścia”. Opona SOLIDEAL MAG2 legitymuje się o 1/3 mniejszym poziomem przenoszonych wibracji na sprzęt i operatora. Opona spełnia bardzo rygorystyczne normy (2002/44/EC) dyrektyw unijnych dla wibracji całościowych. Czwarta pozycja w rankingu Top 4 roku to oferta opony Conti RV20 z głębokim bieżnikiem, której oferta zarejestrowała 24 wejścia. Opona Conti RV20 z głębokim bieżnikiem podobnie jak w przypadku innych opon przemysłowych Continental, gwarantuje wysoką jakość potwierdzoną certyfikatem EN ISO 9001

Opony_top4_2.jpg
Opony_top4_2.jpg
Opony_top4_1.jpg
Opony_top4_1.jpg

Źródło: Portal Log4.pl

BATERIE TRAKCYJNE zanotowały niesamowity skok zwiększoną o 584,82% ilością „wejść” w oferty w 2012 roku, których odnotowano 1534, a w 2011 roku zaledwie 224. Aktywność wyraźnie wzrosła od III kwartału, a podyktowane jest to większym zainteresowaniem samych dostawców, którzy umieścili więcej ofert. Na pierwszym miejscu rankingu Top 4 -2012, oferta Baterii Liberator Silver EXIDE, która zanotowała 374 „wejścia”. Zastosowane innowacyjne rozwiązanie baterii Liberator wprowadza nowy standard w ogniwach Motive Power. Bateria Liberator Silver zbudowana z ogniw spełniających normy DIN i BS zgodne z PN-EN 60254-2 oraz IEC 254-2 wykonane z niskostopowego antymonu i zaawansowaną technologią ładowania. Drugie miejsce zajmuje Bateria Liberator Gold z wynikiem 274 „wejścia” w ofertę. Bateria Liberator Gold jest wyposażona w czujnik monitorowania baterii i system do szybkiego uzupełniania wody. Bateria Liberator Gold firmy Exide Technologies S.A. jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli warunki eksploatacyjne wymagają zwiększonych odstępów czasowych uzupełniania wody. Na trzecim miejscu w rankingu Top 4-2012, jest oferta ”Baterii Hawker Evolution” z liczbą 179 „wejść” w ofertę na portalu. Hawker Evolution jest nową baterią bezobsługową wykonaną w technologii żelowej, która może być rozładowywana do 80% pojemności znamionowej C5. Żywotność baterii to około 1200 cykli ładowań i rozładowań. Ogniwa mają powiększoną pojemność w porównaniu z innymi bateriami bezobsługowymi dostępnymi na rynku. Na czwartej pozycji jest ofertaBateria Hawker Water Less®, z ilością 148 „kliknięć” w ofertę. Bateria Hawker Water Less® to zmniejszenie kosztów eksploatacji baterii (związanych z koniecznością uzupełniania poziomu elektrolitu) – do 60% , z urządzeniami ładującymi 50Hz, lub do 75% - przy wykorzystaniu inteligentnych urządzeń ładujących Hawker HF.

Bat_top4_1.jpg
Bat_top4_1.jpg
Bat_top4_2.jpg
Bat_top4_2.jpg

Źródło: Portal Log4.pl

Ranking ofert Top 4 – 2012, jest pierwszym krokiem do gromadzenia wiedzy o rynku w oparciu o dane, które są odzwierciedleniem zainteresowania konkretnymi produktami. Świadomość długiej drogi do pełnych danych o zachowaniu rynku i klientów, mobilizuje do działań, które na portalu są realizowane. O potrzebie tego typu informacji, nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać, Internet daje bardzo szerokie możliwości, trzeba je tylko wykorzystać.
Red.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 06-2019EMIL - 06-2019EMIL - 05-2019EMIL - 05-2019EMIL - 04-2019EMIL - 04-2019EMIL - 03-2019EMIL - 03-2019Zobacz więcej publikacji