NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

PARTNERZY BIZNESOWI

PROMAG_S_A_
Firma PROMAG S.A. działa na polskim rynku logistyki wewnętrznej od prawie 35 lat. Dewizą firmy jest kompleksowa obsługa Klientów w zakresie doradztwa, projektowania, dostawy, montażu, serwisu i przeglądów okresowych oferowanych urządzeń.

Przepływowe na topie w I kw. 2015r.

Przepływowe na topie w I kw. 2015r.
Przepływowe na topie w I kw. 2015r.

Portal log4.pl to medium branży gospodarki magazynowej i logistyki wewnętrznej, które nie ma odpowiednika na rynku, oferuje coraz większą ilość produktów, wzrasta również ilość wejść na strony portalu, a co za tym idzie „wejścia” na strony ofert . Wewnętrzny ranking publikowanych ofert jest coraz bardziej atrakcyjny, pokazuje zmienne potrzeby klientów, poszukujących określonych produktów w Internecie . TOP 4 to ranking w którym prezentujemy, cztery cieszące się największym zainteresowaniem użytkowników oferty publikowane na portalu. Kwartalne zestawienie TOP 4 regałów magazynowych, pokazuje, że w czołówce jest dość „ciasno” i nie ma zdecydowanego lidera.

Top_4_regaly_I_kw._2015.jpg
Top_4_regaly_I_kw._2015.jpg

Na pierwszym miejscu w rankingu Top 4 kwartału jest oferta „Regały paletowe przepływowe typu PUSH-BACK” z liczbą 394 wejść w ofertę. Regały paletowe przepływowe typu PUSH-BACK, oparte na koncepcji LIFO (ostatnie weszło, pierwsze wyszło) to uproszczona wersja regałów paletowych przepływowych. Obsługa regału odbywa się tylko z jednej strony. Regały paletowe przepływowe typu PUSH-BACK umożliwiają bardzo dużą oszczędność miejsca w magazynie, ponieważ obsługiwane są tylko z jednej strony. Załadunek odbywa się na zasadzie wpychania palety za pomocą wózka w gniazdo paletowe. Wyjęcie pierwszej jednostki paletowej uwalnia głębiej składowanej jednostki, które dzięki sile grawitacji przesuwają się po bieżni wałkowej do strefy za- i wyładunku. Regały umożliwiają składowanie różnych towarów na każdym poziomie, do 9 paletowych jednostek ładunkowych w gnieździe.

Drugie miejsce w Top 4 regałów zajęła oferta „Regały paletowe przepływowe Olejnik - FIFO, FILO” z liczbą 373 wejść w ofertę. Pierwsze weszło, pierwsze wyszło (FIFO) oraz pierwsze weszło, ostatnie wyszło (FILO) – to są dwie zasady składowania na regałach przepływowych. Pomożemy Ci wybrać optymalną wersję regałów. FIFO – palety załadowywane na początku regału przemieszczają się grawitacyjnie na drugi koniec, gdzie są odbierane. FILO (Push Back) – załadunek i rozładunek odbywa się z tej samej strony regałów, palety są składowane w głąb na zasadzie popychania na modułach rolkowych. Zasada działania jest taka, że jedne palety popychają drugie. Kiedy paleta znajdująca się na przedzie regału zostanie zdjęta, następna w kolejności zjeżdża na jej miejsce. W obu przypadkach prędkość przemieszczania palet w regale kontrolowana jest przez rolki hamujące.

Trzecie miejsce zajęła oferta „Podesty wolnostojące DEXION” z liczbą 354 wejścia w ofertę. Podesty wolnostojące Dexion umożliwiają, w sposób ekonomiczny, stworzenie dodatkowej powierzchni w istniejących budynkach. Lekka w swojej konstrukcji, ale wytrzymała struktura słupów i belek podporowych, umożliwia budowę bardzo wytrzymałych podłóg. Standardowe obciążenie do 1000 kg/m2 i rozstaw słupów do 10m, czyni podesty Dexion odpowiednimi dla każdego użytkownika. Dostępne z wysokiej jakości schodami, stabilnymi poręczami i 3 różnymi typami bramek paletowych, podesty Dexion są doskonałą ekonomiczną alternatywą dla konstrukcji z betonu. Podłogi pomostowe Dexion umożliwiają również łatwy demontaż i wprowadzanie zmian konstrukcyjnych.

Na czwartej pozycji w rankingu Top 4,jest oferta „Systemy regałów półkowych SSI SCHAFER-R3000” z liczbą 281 wejść w ofertę. Firma SSI SCHÄFER oferuje systemy regałów półkowych – jedno- i wielokondygnacyjne – w najwyższej jakości. Są to systemy regałów, które są uniwersalne i dopracowane w najmniejszym szczególe. System regałów półkowych R3000 to wielofunkcyjny regał do wszystkich rodzajów magazynów. Posiada konstrukcję ramową, montowaną na wtyk i możliwość osadzania półek cokołowych, wierzchnich i środkowych oraz belek na dowolnych wysokościach w rastrze 53 mm. Dzięki temu użytkownik może własnoręcznie dobrać wielkości poszczególnych gniazd regału. Regał R3000 można podzielić na regały półkowe, regały o dużej rozpiętości i regały wspornikowe. Dostępne długości przęseł to 994 i 1282 mm.

Jak widać z powyższego zestawienia, w pierwszym kwartale br. najwięcej kliknięć notowała grupa rodzajowa regałów przepływowych, stosowanych w składowaniu towarów szybko-rotujących, gdzie stosowana jest zasada pierwsze weszło – pierwsze wyszło lub ostatnie weszło-pierwsze wyszło. Sporym zainteresowaniem cieszyły się podesty wolnostojące, co świadczy o różnorodnych potrzebach użytkowników. Czołowa czwórkę zamyka oferta regałów półkowych, które wykazują stabilne wysokie zainteresowanie internautów. Kwartał dla ofert regałów okazał się okresem wzrostowym, gdzie w większości przypadków oferty notowały znaczące wzrosty.

Red.
Foto: PROMAG SA

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018Zobacz więcej publikacji