NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Poradnik bezpieczeństwa użytkowania wózków - CIOP

25 czerwca 2013
Poradnik bezpieczeństwa użytkowania wózków - CIOP
Poradnik bezpieczeństwa użytkowania wózków - CIOP

W dniu 18 czerwca w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej odbyła się prezentacja planowanej publikacji pn. „Poradnik dla organizatorów podnośnikowych wózków jezdniowych w transporcie wewnątrzzakładowym”

Na prezentacji gości powitała kierownik Pracowni Zagrożeń Mechanicznych dr inż. Krystyna Myrcha, która przedstawiła główne założenia i cel wydania poradnika. Współautorem publikacji jest mgr inż. Antoni Saulewicz, pracownik Instytutu który prowadził prezentację. Celem wydania publikacji jest zwiększenie świadomości kierowników magazynu i osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i higienę pracy w zakresie zagrożeń związanych z użytkowaniem wózków widłowych oraz organizacji ruchu wózków na terenie magazynu. Poradnik będzie obejmował następujące zagadnienia:

  • Zasady opracowywania planu dróg wózków w transporcie wewnątrzzakładowym
  • Organizacja ruchu oraz parkowania wózków widłowych
  • Organizacja ruchu pieszych w obszarach, gdzie poruszają się wózki jezdniowe
  • Rozwiązania stosowane w przypadku niedostatecznej widoczności
  • Zalecenia dot. prędkości wózków widłowych z uwzględnieniem drogi hamowania
  • Szkolenie stanowiskowe kierowców wózków
  • Cechy wózków ułatwiające zachowanie bezpieczeństwa

Dzięki takim inicjatywom, osoby odpowiedzialne za bezpieczną pracę swoich pracowników mają dostępną kompleksową wiedzę z zakresu organizacji ruchu wózków i mogą tym samym przekładać niniejsze dobre praktyki do swoich zakładów pracy. Podczas dyskusji, uczestnicy zasygnalizowali problem połączenia dwóch istotnych dla przedsiębiorcy rzeczy – bezpieczeństwa pracowników oraz ich wydajności pracy. Pomimo konieczności zapewnienia bezpieczeństwa, często muszą wybierać pomiędzy jednym a drugim. Wydawałoby się, że najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie w tej sytuacji kompromisu, lecz nasuwa się pytanie czy jeśli chodzi o bezpieczeństwo można brać kompromis pod uwagę.

Wydanie poradnika planowane jest na początek roku 2014. Poradnik będzie dostępny w wersji elektronicznej na portalu log4.pl oraz do zakupu w CIOP.

Źródło: Log4.pl
Foto: Log4.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018Zobacz więcej publikacji