NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

PEKAES - „Lider Społecznej Odpowiedzialności”

23 grudnia 2011
PEKAES - „Lider Społecznej Odpowiedzialności”
PEKAES - „Lider Społecznej Odpowiedzialności”

Tytuł przyznała kapituła konkursu Lider Społecznej Odpowiedzialności Dobra Firma 2011r. Organizatorem jest magazyn Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej i Instytut Filozofii i Socjologii PAN. W mijającym roku spółka wdrożyła Kodeks Etyki oraz rozpoczęła projekt wolontariatu pracowniczego: POMAGAMY – wolontariusze PEKAES

 

Konkurs ma na celu promowanie polskich firm działających w oparciu o zasady odpowiedzialnego biznesu. Liderów w zakresie realizacji strategii CSR wskazała kapituła na czele z dyrektorem Instytutu Filozofii i Socjologii PAN prof. dr hab. Henrykiem Domańskim i redaktor naczelną Forum Biznesu Anną Biszkowiecką.


Przyznany tytuł to kolejna nagroda jaką spółka otrzymała w zakresie działań CSR. PEKAES od kilku lat oprócz realizacji założeń biznesowych, konsekwentnie rozwija także strategię działań odpowiedzialnego biznesu. Notowana na GPW spółka z sektora TSL uczestniczył m.in.: w projektach Poznaj swoją grupę krwi (2009), Weekend bez ofiar (2010) czy w pracach Klubu Przyjaciół Prezydencji.

- Przyznany tytuł dowodzi że inwestowanie w CSR jest niezbędną częścią dobrze funkcjonującej organizacji. W PEKAES konsekwentnie stawiamy na rozwój naszych pracowników, wspieranie społeczności lokalnych oraz na ekologię. Rozwój biznesu jest dla nas równoznaczny z budowaniem lepszego otoczenia społecznego – mówi Jacek Rajnowski-Janiak, Dyrektor Biura Zarządu i Komunikacji.


Spółka aktywnie działa również na polu wymiany wiedzy i doświadczeń z krajowymi ośrodkami akademickimi. Na zakończenie roku 2011, ustanowionego Europejskim Rokiem Wolontariatu, kilkudziesięciu pracowników spółki w ramach wolontariatu pracowniczego zebrało ponad 7 tysięcy najpotrzebniejszych artykułów żywnościowych i środków czystości. Jeszcze przed świętami przekazane zostały one ubogim z okolic Błonia.
Pekaes

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018Zobacz więcej publikacji