Specjalista ds. infrastruktury kolejowej

25 stycznia 2021
oferta nieaktualna
Firma:BZK Group
Lokalizacja:Brzeg, opolskie, Polska

Opis

Zakres obowiązków:
  • Przygotowywanie dokumentów związanych ze Świadectwem Bezpieczeństwa Bocznicy Kolejowej (kontakt z UTK).
  • Nadzór oraz dokonywanie zmian w Regulaminie Pracy Bocznicy Kolejowej.
  • Nadzór oraz dokonywanie zmian w:
    • Instrukcji Utrzymania Infrastruktury Kolejowej
    • Instrukcji Prowadzenia Pracy Manewrowej
    • Instrukcji dla maszynisty spalinowych pojazdów trakcyjnych
    • Instrukcji o sygnalizacji
    • Instrukcji w sprawie wypadków
    • Warunkach technicznych i organizacyjnych utrzymania pojazdów trakcyjnych
  • Prowadzenie Książek Kontroli Stanu Torów.
  • Prowadzenie Metryk przejazdów kolejowych.
  • Prowadzenie książek pokładowych pojazdów trakcyjnych.
  • Nadzór nad prowadzeniem Książek Obiektów Budowlanych (tory, urządzenia SRK, wagi kolejowe).
  • Nadzór nad wykonywaniem przeglądów obiektów budowlanych.
  • Nadzór nad wykonywaniem przeglądów pojazdów trakcyjnych.
  • Przekazywanie danych podlegających publikacji w rejestrze RINF.
  • Udzielanie informacji Prezesowi UTK za pośrednictwem aplikacji Rejestr Maszynistów.
  • Reprezentowanie BZK Group Sp. z o.o. jako właściciela bocznicy podczas kontroli zewnętrznych UTK.
  • Planowanie prac remontowych infrastruktury kolejowej (remonty torów, rozjazdów, urządzeń SKR, podbijanie mechaniczne torów i rozjazdów).
  • Dokonywanie uzgodnień w zakresie prowadzonych prac remontowych i wyłączeń z ruchu torów lub rozjazdów.
  • Analiza potrzeb w zakresie prac remontowych.
  • Współpraca z uprawnionymi inspektorami kolejowymi w zakresie przeglądów i nadzoru nad infrastrukturą kolejową.
  • Nadzór nad pracami remontowymi oraz inwestycyjnymi.
  • Monitorowanie zmian w przepisach kolejowych w zakresie utrzymania infrastruktury kolejowej jak również innych dotyczących branży kolejowej pod kątem bezpieczeństwa ruchu oraz eksploatacji.

Wymagania

Wymagania:
  • Wykształcenie co najmniej średnie techniczne.
  • Znajomość zagadnień związanych z utrzymaniem bocznic oraz pojazdów kolejowych - doświadczenie w tym zakresie będzie dodatkowym atutem.
  • Mile widziane uprawnienia budowlane o specjalności konstrukcyjno-inżynieryjnej w zakresie linii węzłów i stacji kolejowych.
  • Biegła znajomość i obsługa programów komputerowych Word, Excel.
  • Bardzo dobra organizacja czasu pracy.
  • Dokładność, systematyczność oraz dyspozycyjność.

Oferta

Oferujemy:
  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę w firmie o stabilnej pozycji na rynku.
  • Ciekawą, pełną wyzwań pracę.
  • Pracę w wymiarze 1/2 etatu.