NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

System Schäfer Orbiter®

System Schäfer Orbiter®
SSI SCHAFER
DostawcaSSI SCHÄFER Sp. z o.o.
MarkaSSI SCHAFER
DostawcaSSI Schäfer Sp. z o.o.
Zasada FIFOtak
Prędkość max. w korytarzu rob. [m/s]0,8
Udźwig wózka [kg]800 - 1500
Minimalna temperatura pracy[°C]-30

Kontakt w sprawie oferty

SSI SCHÄFER Sp. z o.o.
ul. Opalińskiego 10
01-645 Warszawa
+48 22 665-94-06
+48 22 665-94-06

Kontakt handlowy
Andrzej Bonk tel. 502 542 965
www.ssi-schaefer.pl
a.bonk@ssi-schaefer.pl
Unikalny system Schäfer Orbiter® do regałów kanałowych zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni, dużą elastyczność, najwyższe bezpieczeństwo dla personelu, zrównoważone działanie oraz wygodną obsługę. Innowacyjna technologia automatyzująca obsługę palet gwarantuje ogromny wzrost efektywności i wydajności.
 
Inteligentna technika zapewniająca najwyższą efektywność
System Schäfer Orbiter® to – oprócz specjalnej konstrukcji własnej profili prowadzących szyn stalowych w kanale regałowym – przede wszystkim kanałowy wózek transportowy (nazywany również wózkiem wahadłowym) oraz współpracująca z nim stacja dokowania. Na regałach kanałowych, w których używany jest system wahadłowy, od przodu montowane są konsole centrujące znacznie przyspieszające i upraszczające obsługę.

Używanie systemu rozpoczynamy od ustawienia wózkiem widłowym w konsoli centrującej, zestawu stacji dokującą wraz z wózkiem transportowym Orbiter. Konsola centrująca gwarantuje prawidłowe ustawienie, kolejnych ładowanych do kanału palet, zapobiegając uszkodzeniom materiału i zapewniając oszczędność czasu podczas podawania ładunku. Stanowi to dużą zaletę, zwłaszcza w przypadku wyższych poziomów regałów, daje maksymalne poczucie pewności i bezpieczeństwa operatorom wózków widłowych. Wstawioną do kanału na stanowisko stacji dokującej paletę, przejmuje wózek Orbiter®, który przewozi ją w najbliższe wolne miejsce magazynowe w kanale.

Polecenia przejazdu wysyłane są do wózka Schäfer Orbiter® bezprzewodowo za pomocą intuicyjnego pilota. Dzięki logicznym i zrozumiałym instrukcjom obrazkowym obsługa tego systemu jest bardzo prosta. Dostępne przyciski pozwalają również przykładowo korzystać z funkcji takich jak, zmiana kanału radiowego i wyświetlenie poziomu naładowania akumulatora. Wytrzymała konstrukcja sprawia, że urządzenie świetnie sprawdza się w ciężkiej codziennej pracy w magazynie. Po zakończeniu zadania, wózek transportowy Orbiter, automatycznie wraca do stacji dokującej.

Obsługa palet w systemie kanałowym jest możliwa w schematach FILO i FIFO. W przypadku modelu FILO (First in-Last Out – pierwsze weszło, ostatnie wyszło) palety są wprowadzane do magazynu i pobierane z niego tylko z jednej strony. W przypadku modelu FIFO (First In-First Out – pierwsze weszło, pierwsze wyszło) palety wprowadzane do magazynu z jednej strony są pobierane z niego po przeciwnej stronie. W pełni automatyczna reorganizacja kanału zapewnia ciągłe uzupełnianie zapasów zgodnie z modelem FIFO.
Kiedy wózek Orbiter® przenosi paletę na miejsce magazynowe, wózek widłowy może jechać już po kolejną paletę, która ma być jako kolejna wprowadzona do kanału. To czysta oszczędność czasu zwiększająca efektywność działania magazynu.
System jest również przystosowany do używania w niskiej temperaturze (chłodnie i mroźnie) i pozwala obsługiwać ponad 100 różnych typów palet odpowiadających regionalnym, krajowym i międzynarodowym normom.
 
Innowacyjne rozwiązanie wyznacza nowe standardy
System wahadłowy sam w sobie to rozwiązanie od lat  znane w intralogistyce. O innowacyjności systemu obsługi regałów kanałowych SSI SCHÄFER przesądzają jednak decydujące dla konkurencyjności tego rozwiązania szczegóły, dzięki którym nasz system doskonale spełnia wymogi globalnych rynków w zakresie bezpieczeństwa i wydajności działania:
  • Zasilanie z użyciem opatentowanych i przyjaznych dla środowiska modułów Power Caps (napęd zasilany za pomocą kondensatorów) lub akumulatorów
  • Innowacyjny mechanizm podnoszący bez hydrauliki
  • Bezpieczny transport na wózku Orbiter® dzięki stacji dokującej oraz niskie ryzyko wypadku, co pozwala uniknąć drogich napraw i przestojów w magazynie
  • Najwyższe bezpieczeństwo w magazynie dzięki „nadmiarowości” systemów zabezpieczających, w tym barier świetlnych wykrywających przeszkody, testujących ścieżkę jazdy
  • Rozwiązanie zaprojektowane jako przyjazne dla użytkownika,  łatwe w obsłudze i wysoko ergonomiczne
  • System Orbiter® nadaje się również do używania w magazynach chłodniczych
Dostarczamy system w całości samodzielnie – wszystko z jednego źródła. Wszystkie standardowe komponenty systemu, takie jak regały, wózki transportowe Orbiter i elementy zabezpieczające są wytwarzane wyłącznie we własnych zakładach produkcyjnych SSI SCHÄFER.

SSI SCHAEFER powstała w 1937 roku i była prowadzoną przez właścicieli niemiecką firmą rodzinną. Dziś SSI SCHÄFER jest jednym z największych na świecie dostawców kompleksowych rozwiązań i producentów części w następujących sektorach: systemy logistyczne, systemy magazynowe, stanowiska robocze, oprogramowanie logistyczne, technologia gospodarki odpadami.

Dzięki ponad 50 filiom na całym świecie, SSI SCHÄFER  jest mocnym i niezawodnym partnerem. Zarówno w przemyśle, handlu, jak i w organizacjach handlowych i publicznych produkty SSI SCHÄFER są wykorzystywane na całym świecie, a firma wykonuje swoje zadania efektywnie i kompetentnie.
Firma oferuje usługi od projektu po realizację i serwis.

Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018EMIL - 08-2018EMIL - 08-2018Zobacz więcej publikacji