NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Prostownik Trak® power mini

Prostownik Trak®  power mini
Prostownik Trak®  power mini
Prostownik Trak®  power mini
HOPPECKE
DostawcaHoppecke Baterie Polska Sp. z o.o.
MarkaHOPPECKE
Częstotliwość pracy100Hz

Kontakt w sprawie oferty

Hoppecke Baterie Polska Sp. z o.o.
Logistyczna 10
63-006 Śródka
61 646 50 11
61 646 50 10
www.hoppecke.pl
biuro@hoppecke.pl

Baterie trakcyjne zaprojektowano tak, by spełniały szczególne wymagania. Wraz z prostownikiem tworzą one jeden system. Doskonałe dopasowanie elementów tego systemu zapewnia optymalną pracę urządzenia i najdłuższy możliwy okres żywotności baterii.

Naszym celem jest oferowanie najbardziej optymalnych rozwiązań systemowych, dlatego w nowoczesnym laboratorium Hoppecke Technologies w Niemczech zaprojektowaliśmy i rozwinęliśmy nową linię produkcyjną trak® power mini.

Prostowniki wysokiej częstotliwości trak® power mini zaprojektowano specjalnie do zastosowań w mniejszych urządzeniach do transportu poziomego, w elektrycznych wózkach widłowych, w wózkach do komisjonowania, pomostach podnoszących i roboczych, jak również w maszynach czyszczących. Prostowniki z serii trak®power mini są kompatybilne z większością baterii trakcyjnych dostępnych na rynku i gwarantują optymalne ładowanie w systemach HOPPECKE trak® basic i trak® bloc.

Dzięki zastosowaniu technologii wysokiej częstotliwości prostowniki trak® power mini wykazują niewielkie zużycie energii przy minimalnej stracie w porównaniu z tradycyjną technologią, a dodatkowo charakteryzują się najlepszą wydajnością energetyczną. Dzięki oszczędnemu zużyciu energii prostowniki HOPPECKE trak® power mini zajmują pod tym względem czołową pozycję, analogiczną do kategorii A1 w skali klas energetycznych.

Typowe obszary zastosowań HOPPECKE trak® power mini

  • Elektryczne wózki widłowe
  • Wózki do komisjonowania
  • Maszyny czyszczące
  • Pomosty robocze i pomosty podnoszące

Właściwości i zalety

– Modułowa budowa, duża elastyczność – prostownik można w każdej chwili dopasować do warunków pracy na miejscu.
– Najwyższe możliwe bezpieczeństwo pracy urządzenia w porównaniu ze standardowymi prostownikami – zakłócenia w pracy nie powodują awarii prostownika.
Prostownik trak® power mini składa się z jednego lub nawet czterech modułów, które można w dowolnym momencie doinstalować uzyskując przez to większą wydajność urządzenia (12V do 48V i 5 do 60A).
– Jednoznaczna i szybka informacja w stacji ładowania
Zastosowanie diod Power LED umożliwia odczyt statusu ładowania nawet z dużej odległości.
– Optymalne wykorzystanie przestrzenie w stacji ładowania
Jednofazowy prostownik charakteryzuje się lekką i kompaktową budową. Niewielkie wymiary i waga urządzenia umożliwiają jego montaż na ścianie. Możliwa jest również instalacja w regale. Stelaż do montażu na regale oraz perforacja tylnej ściany, umożliwiająca montaż na ścianie, stanowią seryjne wyposażenie prostownika.
– Zwiększone bezpieczeństwo użytkowania
Wszystkie urządzenia serii produkcyjnej sprawdzane są pod względem zgodności ze standardami EMV.Każdy moduł jest również chroniony zabezpieczeniem sieciowym.
– Regulowana i programowalna technika ładowania wysokiej częstotliwości
Wyregulowana wysoka częstotliwość ładowania i automatyczna kompensacja wahań napięcia sieci od +/- 15% eliminują ryzyko niepełnego ładowania lub też uszkodzeń urządzenia (względnie przeładowania baterii) spowodowanych brakiem stabilności sieci. 
– zwiększone bezpieczeństwo użytkowania
– ostrożne i optymalne ładowanie baterii

– Niskie koszty elektroinstalacyjne
– Niskie koszty energii – nie powstają dodatkowe koszty powstające w wyniku kompensacji mocy biernej
Dzięki zastosowaniu technologii wysokiej częstotliwości ładowania z kompensacją mocy biernej – zintegrowana funkcja PFC – z sieci pobierana jest wyłącznie moc czynna (cos 0,98).
– Oszczędność energii i obniżenie kosztów podczas każdego cyklu ładowania wynoszą średnio 12% w porównaniu z tradycyjnymi prostownikami
Pierwotnie regulowana wysoka częstotliwość umożliwia polepszenie współczynnika sprawności do wartości ponad 92%.
– Kompatybilne z większością technologii baterii - decyzja o zakupie baterii nie jest uzależniona od prostownika
– Duża elastyczność pracy urządzenia
Prostowniki trak® power mini są kompatybilne z wszystkimi technologiami baterii: ołowiowokwasowymi,
AGM/ołowiowo-żelowymi, niklowo-kadmowymi, niklowo-metalowohybrydowymi. By dopasować prostownik do danego typu baterii wystarczy zmienić chip zamontowany z przodu baterii.
– Doskonałe dopasowanie do wszystkich typów baterii
Technika ładowania zbilansowana pod kątem amperogodzin umożliwia ładowanie różnymi charakterystykami ładowania n.p.: PUIoU, IUIa, IU lub I.
– Bezpieczna i bezobsługowa praca urządzenia
Dzięki zastosowanym inteligentnym rozwiązaniom elektronicznym w razie awarii sieci proces ładowania jest automatycznie dopasowywany do aktualnego stanu naładowania baterii.
– Prosta obsługa - automatyczny START i STOP
Regulowany proces ładowania automatycznie uruchamia i zatrzymuje prostownik. W razie potrzeby cykl ładowania można również zatrzymać przy pomocy przycisku STOP znajdującego się z przodu urządzenia.
– Zawsze prosta aktualizacja oprogramowania
– Nie ma potrzeby angażowania specjalistów
Pracę prostownika trak® power mini można programować poprzez zewnętrzny chip.
– Bezpieczne użytkowanie nawet przy wysokich temperaturach otoczenia
Sterowane napięciem prostownika i jego temperaturą wentylatory zapewniają doskonałe chłodzenie urządzenia.

Wyposażenie seryjne
• Korekcja współczynnika mocy (PFC)
• programowalny zewnętrzny chip
• złącza do kabla sieciowego i kabla ładowania
• oprzyrządowanie do montażu urządzenia na ścianie lub w regale
• duży wyświetlacz z diodami LED
• przycisk STOP

Wyposażenie opcjonalne
• wtyczka ładowania
• stalowy stelaż umożliwiający prostą i szybką instalację urządzenia oraz zapobiegający zabrudzeniom
• specjalna charakterystyka ładowania w celu skrócenia czasu ładowania
• filtr kurzu do pracy urządzenia w zapylonych pomieszczeniach

Firma Hoppecke jest obecna w Polsce nieprzerwanie od 1993 roku. Początkowo istniała pod nazwą A.L.V. HOPPECKE Batterien z siedzibą w Wałbrzychu i zatrudniała trzech pracowników, nie posiadała własnego serwisu. Po przeprowadzce do Poznania wynajęto nowe biura oraz większą przestrzeń magazynową i serwisową, zatrudniono nowych pracowników.

Celem firmy stał się rozwój, szczególnie na rynku baterii trakcyjnych. W niedługim czasie podjęte działania przyniosły oczekiwane skutki umożliwiając dalszy rozwój i zatrudnienie kolejnych osób. Zaczął rozwijać się Dział Baterii Stacjonarnych oraz przede wszystkim serwis, poszerzając zakres oferowanych usług oraz umożliwiając uniezależnienie się od serwisów zewnętrznych.

Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 06-2020EMIL - 06-2020EMIL - 05-2020EMIL - 05-2020EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020Zobacz więcej publikacji