NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Usuwanie linii – metoda chemiczna

usuwanie-linii-chemiczne-02
usuwanie-linii-chemiczne-03
Oznakowanie-poziome
DostawcaOznakowanie-poziome.pl
MarkaOznakowanie-poziome
Oznakowanie BHPTAK
Linie i przejściaTAK

Kontakt w sprawie oferty

Siła profesjonalnych metod
Metoda chemiczna jest niezwykle bezpieczna, przy czym gwarantuje dokładne pozbycie się starych oznakowań przy zerowej ingerencji w strukturę nawierzchni.

Skuteczne usuwanie linii oznakowania poziomego
Metoda chemiczna to jeden z najlepszych sposobów na usuwanie oznakowań. W żaden sposób nie ingeruje w strukturę nawierzchni, przy czym niezwykle dokładnie usuwa z niej farby, spray, taśmy, czy też innego typu materiały, z których wykonane były oznaczenia.

Malowanie oznakowania poziomego na posadzkach magazynów, parkingów, garaży podziemnych, czy zakładów produkcyjnych wymaga odpowiedniego przygotowania danej powierzchni. Jednym z działań przygotowawczych jest usunięcie istniejącego oznakowania.

Jak przebiega usuwanie starych oznakowań?
Do usuwania starych i niepotrzebnych oznaczeń używa się specjalnie przygotowanego zmywacza. Wnika on w powierzchnię farby, a następnie umożliwia jej bardzo szybkie usunięcie. Dzięki temu, że metoda chemicznego usuwania oznakowania nie wiąże się z powstawaniem pyłów (tak jak w metodach mechanicznych), stosować ją można bez konieczności zamykania danego obiektu podczas całego procesu.

Dlaczego należy pozbyć się starych oznakowań?
W niektórych sytuacjach wystarcza jedynie częściowe usuwanie linii, pasów oraz innego rodzaju oznaczeń. Jednak w większości przypadków niezbędne jest całkowite usunięcie dotychczasowych oznakowań poziomych.

Istnieje zagrożenie wystąpienia niekompatybilności chemicznej między starym a nowym oznakowaniem, co prowadzi do łuszczenia oraz odpadania farby. Ponadto farby nałożone na nieoczyszczone podłoże mają mniejszą przyczepność. Właśnie dlatego tak ważne jest, by powierzchnia przed malowaniem była czysta i dokładnie odtłuszczona.

Pełna kompleksowość i elastyczność
W zależności od konkretnego przypadku, dobieramy odpowiednie metody działania. Dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, oferujemy bezzapachową chemiczną metodę usuwania linii. Wyklucza ona możliwość przeniknięcia zapachów do jakichkolwiek produktów.

Zawsze w zgodzie ze środowiskiem
Odpady powstałe wskutek procesu usuwania utylizujemy w wyspecjalizowanej do tego celu firmie.

Kiedy należy stosować usuwanie linii metodą chemiczną?
Usuwanie linii metodą chemiczną jest jednym z rozwiązań stosowanych do usuwania oznakowania poziomego. Po co to robić? Jest to często konieczne, kiedy obiekt lub obszar zmienia swoje przeznaczenie lub kiedy zmienia się jego zagospodarowanie – wszystkie oznakowania poziome zawsze powinny zostać dostosowane do potrzeb oraz przeznaczenia budynku zgodnie z przyjętymi normami i przepisami BHP.

Usuwanie oznakowań poziomych może okazać się także konieczne, gdy przebudowujemy wnętrze hali produkcyjnej lub magazynu w celu zwiększenia efektywności i funkcjonalności lub zwiększenia liczby stanowisk pracy. Także na parkingach ta czynność bywa konieczna, kiedy chcemy wydzielić nowe strefy, miejsca postojowe, zmienić organizację lub kierunek ruchu pojazdów. Zawsze należy najpierw usunąć stare oznakowanie poziome, dokładnie oczyścić i odtłuścić nawierzchnię, a dopiero potem malować nowe linie lub inne oznakowania.

W przypadku różnych oznakowań istnieje zagrożenie wystąpienia niekompatybilności chemicznej między nimi, przez co farba może zacząć się łuszczyć i odchodzić od nawierzchni, dlatego wcześniejsze usunięcie oznakowań jest niezbędne. Usuwanie linii oznakowania poziomego metodą chemiczną stosuje się wtedy, kiedy usuwanie linii wodą pod ciśnieniem nie zdaje rezultatu. Metoda chemiczna rozpuszcza farbę, nie ingerując w strukturę powierzchni.

Bogate doświadczenie i fachowe umiejętności, pracowników firmy krztałtowały sie na rynku od  2002 roku. Dzisiaj jest to zespół fachowców podejmujących się każdego działania w obszarze oznakowania poziomego w obiektach magazynowych i przemysłowych.

Kompleksowość usług cechuje nasze działanie w obiektach przemysłowych czy magazynowych. Zajmujemy się zarówno malowaniem, jak i usuwaniem oznakowania poziomowego. Zawsze działamy w pełnej zgodzie z obowiązującymi normami oraz wytycznymi BHP.

Pracujemy w halach, magazynach, fabrykach, garażach oraz parkingach podziemnych czy terenach przyzakładowych w całej Polsce. Niezależnie od tego, czy działamy w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu czy też Warszawie, zawsze wyróżnia nas najwyższa precyzja, zaangażowanie i doskonała jakość!

Zawsze działamy szybko, a zarazem precyzyjnie. Malując pasy, symbole, znaki informacyjne, linie segregacyjne, czy też usuwając już istniejące oznakowanie, wyróżnia nas najwyższa skuteczność. Pozwala nam na to nieustanne dążenie do rozwoju i doskonalenie zaplecza technicznego.

Uważnie śledzimy aktualne trendy oraz sprawnie wykorzystujemy najnowsze technologie. Profesjonalizm to nasz klucz do sukcesu.
 
Co zyskuje się dzięki zastosowaniu oznakowania poziomego w magazynie?
  • przejrzystą organizację ruchu, dzięki której zarządzanie procesami i wykonywanie analiz pracy jest znacznie łatwiejsze
  • większą wydajność pracy
  • porządek ruchu i zrównoważone natężenie
  • usprawnienie i uporządkowanie procesów produkcyjnych
  • mniejsze zużycie zasobów, w tym baterii i opon oraz dłuższą żywotność wózków
  • zmniejszenie, a nawet eliminację wypadków
  • znacznie zwiększone poczucie bezpieczeństwa pracy wśród personelu
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty oraz wykonanymi przykładami dotychczas wykonanych oznakowania.
Zależy nam na przejrzystej współpracy.

Chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania dotyczące naszych działań!
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021EMIL - 08-2021EMIL - 08-2021EMIL - 07-2021EMIL - 07-2021EMIL - 06-2021EMIL - 06-2021Zobacz więcej publikacji