NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

IPAS – System ostrzegawczy dla pieszych i wózków

Vehicle-to-pedestrian-warning
Anticollision system IPAS
forklifts-blind-corner-warning
warehouse-pedestrian-safety
vehicle-to-vehicle-warning
DNT
DostawcaDNT Leszek Caputa
MarkaDNT
Automatyczna aktywacjaTAK
Serwis zdalnyTAK

Kontakt w sprawie oferty

DNT Leszek Caputa
Sowińskiego 7/27
40-018 Katowice
+48 602 371 301
www.strefa-bezpieczenstwa.pl
biuro@dnt.com.pl
System ostrzegawczy dla pieszych i wózków IPAS, to rozwiązanie, które zmniejszania ryzyka kolizji w miejscu jego użytkowania, czy będzie to zakład produkcyjny czy magazyn. Wdrożony system z urządzeniami  na wózku widłowym i pieszych pracowników, skutecznie przeciwdziała niebezpiecznym zdarzeniom dochodzącym pomiędzy pieszymi a poruszającymi się pojazdami.
 
Dlaczego warto postawić na ten system ostrzegawczy?
Takie systemy mają wiele zalet, a ta największa, to zapobieganie kolizjom w których człowiek praktycznie nie ma szans. Kilkutonowy wózek widłowy jest urządzeniem o ograniczonych polach manewru w czasie transportu jednostek ładunkowych, ma też ograniczone pole widoczności, co stwarza dodatkowe zagrożenia.

Podstawowe zalety tego rozwiązania to:
 • Bezpieczeństwo – dzięki niezawodności oraz precyzyjności system ten zapewnia pełnie bezpieczeństwo pracujących osób,
 • Wygoda – urządzenia są małe, poręczne i łatwe w montażu, a ich stosowanie nie przeszkadza w codziennej pracy,
 • Elastyczność – urządzenia ostrzegawcze mogą być zamontowane na dowolnej ilości zarówno kasków, pasków, czy smyczy, jak i pojazdów, tym samym gwarantując bezpieczeństwo wielu osobom jednocześnie,
 • Precyzja – w odniesieniu zarówno do wykonania samego sprzętu (gwarantująca niezawodność), jak i samego działania (urządzenie jest znacznie bardziej czułe niż konkurencyjne rozwiązania.
 
Jak to działa?
System składa się z urządzeń (transponderów) montowanych na wózkach widłowych, pojazdach lub maszynach oraz na elementach ubioru pracowników (kaski, smycze, paski itp.). Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii (RF UWAS) urządzenia te cały czas komunikują się ze sobą, regularnie dokonując precyzyjnego pomiaru odległości względem siebie.
 
System ostrzegawczy dla pieszych i wózków IPAS, można dowolnie skonfigurować na rozpoznawanie zagrożeń, wówczas będzie działał w określonych sytuacjach i miejscach zagrożenia, nie dezorganizując pracy magazynu. Zestawienia w jakich funkcjonują to:
 • Komunikacja „wózek do wózka” – odpowiedzialna na wzajemne wykrywanie się wózków,
 • Komunikacja „wózek do pieszego” – odpowiedzialna za wykrywanie tylko transponderów należących do pieszych,
 • Ostrzeganie strefowe – odpowiedzialne za bezpieczeństwo na skrzyżowaniach, przejazdach i innych kluczowych miejscach.
 
Urządzenia zadziałają , gdy pieszy pracownik oraz pojazd znajdą się zbyt blisko siebie – system uruchomi sygnały dźwiękowy i świetlny,  tym samym skutecznie zapobiegnie kolizji.
 
Dzięki temu systemowi, piesi pracujący na zakładzie zyskują komfort pracy, mogą wykonywać swoje czynności wiedząc, że w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, szybko zostaną ostrzeżeni przed zbliżającym się wózkiem widłowym.
 
Operatorzy wózków widłowych mają zapewnioną pełną swobodę zadań transportowych oraz wygodę pracy, bo jeżeli w obszarze ich działania, pojawi się człowiek – bezzwłocznie zostaną o tym ostrzeżeni i mogą skutecznie zareagować.
 
Specyfikacja systemu
System IPAS dysponuje dużym zasięgiem od 10 do 30 metrów. Sam pomiar odległości działa z precyzją aż do 10 centymetrów (co sprawdza się zwłaszcza w miejscach o ograniczonym obszarze roboczym). System dostosowuje się do prędkości poruszających się pojazdów, a ponadto posiada ruchomy zakres czułości dostosowany do kierunku jazdy. Do wyboru są trzy rodzaje ostrzeżeń, które można dowolnie programować: alarm dźwiękowy, wibracyjny oraz oświetlenie typu LED.
 
Co wyróżnia systemy ostrzegawcze dla pieszych.
To co jest szczególnym wyróżnikiem systemu ostrzegania, to jego elastyczność i możliwość dopasowywania konfiguracji do indywidualnych wymagań. W zależności od potrzeb, można zastosować rozwiązanie polegające na wzajemnym wykrywaniu się wózków i tym samym ograniczaniu kolizji z ich udziałem. Można również ustawić, aby transpondery ostrzegały przed zbliżającymi się pieszymi (chroniąc przed groźnymi wypadkami).
 
System jest wyposażony w tzw. ostrzeganie strefowe, działające na zasadach zbliżonych do sygnalizacji świetlnej z wbudowanym czujnikiem ruchu (jeżeli pojazd bądź osoba znajdą się w ustalonej strefie – uruchomiony zostanie alarm). Takie rozwiązanie zapewnia zachowanie odpowiednich czasów reakcji na sytuację zagrożenia, która jest oznaczona strefami.

Firma DNT powstała w 1996 roku na początku specjalizując się w sprzedaży elektronicznych systemów wagowych. Lata pracy, zaangażowania i nieustannego podnoszenia kwalifikacji pozwoliły poszerzyć asortyment o dodatkowe produkty.

Systemy bezpieczeństwa pracy wózków widłowych i ludzi, jakie firma oferuje to między innymi:

 • IPAS (zbliżeniowy system ostrzegania oparty o UWB);
 • ANDON (bezprzewodowy system przywoławczy);
 • SPEED ZONE (system do ograniczenia prędkości wózka w danej strefie);
 • SIS (aktywny system antykolizyjny);
 • PALTOWER (urządzenie do magazynowania i dystrybucji pustych palet).

Główna siedziba firmy znajduje się w Katowicach, a poprzez współpracę z licznymi firmami zapewniamy naszym klientom obsługę na terenie całej Polski.

Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 04-2021EMIL - 04-2021EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021Zobacz więcej publikacji