NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

SSI Autocruiser - nowy wymiar transportu

SSI Autocruiser - nowy wymiar transportu
SSI SCHAFER
DostawcaSSI SCHÄFER Sp. z o.o.
MarkaSSI SCHAFER
DostawcaSSI Schäfer Sp. z o.o.

Kontakt w sprawie oferty

SSI SCHÄFER Sp. z o.o.
ul. Opalińskiego 10
01-645 Warszawa
+48 22 665-94-06
+48 22 665-94-06
www.ssi-schaefer.pl
info@ssi-schaefer.pl

Przypomina zabawkową kolejkę z dzieciństwa – SSI Autocruiser. Liczni goście targów CeMAT byli zafascynowani samodzielnym systemem transportowym, który wypełnia lukę między transportem za pomocą wózków widłowych a konwencjonalnymi przenośnikami w wewnątrzzakładowym przepływie materiału. Skalowalny system przystosowany jest do małego do średniego natężenia i osiąga swoją najwyższą wydajność przy 600 jednostkach transportowych na godzinę.

Szczególnie sprawdza się przy obsłudze zwrotów lub artykułów specjalnych. System przenosi standardowe pojemniki, kartony a także pojedyncze artykuły do 30 kg. Zalety są przekonujące, system w porównaniu do konwencjonalnych procesów obniża do 50% koszty a także powoduje, że zużycie energii jest nawet do 80% mniejsze. Standardowy Autocruiser kosztuje przy tym mniej niż jedna trzecia typowego systemu przenośników i może być szybko wdrożony bez specjalistycznych umiejętności.

System składa się z autonomicznie napędzanej jednostki transportującej, która wyposażona jest w sieć szyn z jednostkami ładującymi. System szyn można dowolnie rozplanować i połączyć tym sposobem idealnie miejsca, obszary budynku, halę produkcyjną oraz magazyn. Poza tradycyjnym gniazdkiem wtyczkowym system nie wymaga dodatkowych podłączeń np. do systemu IT i/lub istniejącej już infrastruktury.

Cechy systemu:

  • System transportowy
  • Małe lub średnie natężenie, największa wydajność przy 600 jednostkach/h
  • Pojemniki standardowe, kartony, pojedyncze artykuły
  • Obniżenie kosztów oraz zużycia energii
  • Jednostka transportująca + sieć szyn
  • Stabilna konstrukcja, wbudowane czujniki odległości, decentralistyczny system sterowania.

Dzięki stabilnej konstrukcji, wbudowanym czujnikom odległości, decentralistycznemu systemowi sterowania może bez problemu funkcjonować także autonomicznie. Sterowanie systemem odbywa się poprzez tzw. karty docelowe, które kierują pojazd do przewidzianej stacji.

SSI SCHAEFER powstała w 1937 roku i była prowadzoną przez właścicieli niemiecką firmą rodzinną. Dziś SSI SCHÄFER jest jednym z największych na świecie dostawców kompleksowych rozwiązań i producentów części w następujących sektorach: systemy logistyczne, systemy magazynowe, stanowiska robocze, oprogramowanie logistyczne, technologia gospodarki odpadami.

Dzięki ponad 50 filiom na całym świecie, SSI SCHÄFER  jest mocnym i niezawodnym partnerem. Zarówno w przemyśle, handlu, jak i w organizacjach handlowych i publicznych produkty SSI SCHÄFER są wykorzystywane na całym świecie, a firma wykonuje swoje zadania efektywnie i kompetentnie.
Firma oferuje usługi od projektu po realizację i serwis.

Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018Zobacz więcej publikacji