NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Odyseja „Iskierek wyobraźni”

PEKAES
13 czerwca 2018
Odyseja „Iskierek wyobraźni”
PEKAES_Iskierki_Wyobrazni
PEKAES, czołowy operator logistyczny, już po raz trzeci wspierał grupę młodzieży ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni”, zapewniając transport scenografii na Światowe Finały Odysei Umysłu, które odbyły się pod koniec maja na Iowa State University w Ames w Stanach Zjednoczonych. W Finałach wzięło udział 830 Drużyn z całego świata rywalizując w pięciu problemach i 4 kategoriach wiekowych. Polska drużyna zajęła 10 miejsce.      
 
Niedawno PEKAES miał okazję zmierzyć się z ciekawym wyzwaniem logistycznym, przewożąc trzy pojazdy pancerne z okresu II wojny światowej do Włoch, na uroczystości zorganizowane w związku  z obchodami 74. rocznicy bitwy o Monte Cassino. Tym razem zlecenie dotyczyło transportu drogą lotniczą za ocean dużej scenografii na finał międzynarodowego konkursu dla uczniów i studentów z całego świata. W tym roku 29 polskich drużyn zakwalifikowało się do Światowych Finałów Odysei Umysłu. Drużyna Iskierek zajęła 10 miejsce w konkursie.
 
Temat wybranego zadania konkursowego brzmiał: „Nieziemska miejscówka czyli 'A Stellar Hangout'. Czując ducha Odysei Iskierki postanowiły znaleźć oryginalny, niepowtarzalny materiał, który uzyskały metodą recyklingową. Zespół postanowił spruć kilkadziesiąt swetrów, i wyczesać każdy centymetr włóczki specjalnie stworzonym grzebieniem. W ten sposób uzyskano ponad 75 km wełny czesankowej, co umożliwiło stworzyć niepowtarzalne stroje i elementy scenografii oraz  rekwizyty. Ponadto wyróżniona drużyna stworzyła swój własny język oparty na sygnałach świetlnych.
 
PEKAES dla Iskierek Wyobrazni_
PEKAES dla Iskierek Wyobrazni_
– Samo dotarcie na Finały to naprawdę duży sukces! Młodzi ludzie przeszli pomyślnie eliminacje które odbywają się w 6 miastach w Polsce, a potem Finały Ogólnopolskie w Gdyni. Konkurencja była ogromna, każdy szczegół miał znaczenie. Bardzo dziękujemy Grupie PEKAES za logistyczne wsparcie. Udział w finałach światowych to ogromne osiągnięcie i to, że od czterech lat tam jesteśmy to duży wyczyn! Tam jadą najbardziej kreatywni z kreatywnych! – mówi Zuzanna Sierakowska, trenerka Odysei Umysłu ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni”.
 
PEKAES kolejny raz wspierał uzdolnioną młodzieżą ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni”, która zakwalifikowała się do światowych rozgrywek. Na czas transportu lądowego i powietrznego, elementy scenografii zostały odpowiednio zabezpieczone w specjalnej skrzyni.
 
PEKAES dla Iskierek Wyobrazni
PEKAES dla Iskierek Wyobrazni
– Cieszymy się, że polscy reprezentanci tak wspaniale zaprezentowali swoje zadanie i gratuluję polskim zespołom! Staramy się być wszędzie tam, gdzie liczy się rozwój młodych talentów. Odyseja uczy umiejętności tworzenia nowych ścieżek i rozwiązań za pomocą niekonwencjonalnych narzędzi, jak również nieszablonowych koncepcji.  To program, w który warto się zaangażować, ponieważ kształci kluczowe kompetencje tak potrzebne w XXI wieku, jak praca zespołowa, szukanie nowatorskich rozwiązań i kreatywne myślenie, niezmiernie przydatne również w świecie logistyki –stwierdza Joanna Więckowska, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji PEKAES.
 
PEKAES
Foto: PEKAES

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018Zobacz więcej publikacji