NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Nowa seria wózków elektrycznych Cat EP13-20(C)PN(T)

17 stycznia 2012
Nowa seria wózków elektrycznych Cat EP13-20(C)PN(T)
Nowa seria wózków elektrycznych Cat EP13-20(C)PN(T)

 

Wózki EP-PN(T) występują w wersjach z udźwigiem nominalnym od 1,3 do 1,5 ton (modele 3-kołowe) oraz 1,6, 1,8 i 2,0 tony (modele 3 i 4-kołowe). Wszystkie modele w standardzie wyposażone są w ochronę przed wilgocią i rozbryzgami wody typu IPx4 oraz ochronę silnika trakcyjnego i hydraulicznego przez kurzem i wodą typu IP54. Szczególnie użytecznym elementem wyposażenia są mokre hamulce tarczowe, szczelnie zamknięte i chronione przed dostępem wody i kurzu. Hamulce te nie wymagają konserwacji ani napraw, co przekłada się na wydłużone okresy między przeglądami w wózkach EP-PN(T) wynoszące 1000 godzin i znacznie redukuje koszty utrzymania wózka.

CCEP15TAI11009F.jpg
CCEP15TAI11009F.jpg

Dzięki nowemu wyposażeniu i cechom wózki nowej serii przygotowane są do ciężkich warunków pracy i mogą być dokładnie myte, zapewniając maksymalne wykorzystanie, żywotność i wydajność tych maszyn. Sprawdzą się doskonale w takich branżach jak spożywcza, szczególnie przetwórstwo rybne, gdzie słona woda jest poważnym utrudnieniem w pracy. Znajdą również zastosowanie w innych miejscach, w których środowisko pracy jest trudne, takich jak porty oraz przemysł chemiczny. Jednak że to nie koniec nowości – również rama i maszt w nowej serii mogą być galwanizowane, co czyni z tych wózków jedne z najbardziej odpornych na korozję wózków na rynku.

Oszczędność energii i cicha praca
Poza odpornością na wodę i brud, nowa seria EP-PN(T) to wózki idealnie wyposażone dla operatora: płynne sterowanie elektryczne, System wykrywania obecności (PDS+), funkcja automatycznego zatrzymania na rampie zapobiegająca staczaniu się wózka oraz elektroniczny hamulec postojowy.

CCEP15TAE11410F.jpg
CCEP15TAE11410F.jpg
Wózek wyposażony jest również w programowalne ustawienia parametrów pracy, automatyczną redukcję prędkości na zakrętach, oraz łatwe wejście i wygodną kabinę z bardziej przestrzennym miejscem dla operatora. Nowa seria wózków z baterią 48V może się również pochwalić aż 12% w stosunku do wcześniejszych modeli redukcją zużycia energii oraz obniżonym poziomem hałasu. Hałas odczuwalny przy uchu operatora wynosi zaledwie 66dB(A) (modele 3-kołowe) i 67dB(A) (modele 4-kołowe), co jest jednym z najniższych wskaźników w tym zakresie dostępnych na rynku.                                                                                                                                                                                    

Długotrwałe diodowe oświetlenie robocze LED znajduje się teraz w wyposażeniu standardowym a wózki dopasowane są zarówno do baterii DIN jak i British Standard, z czego te ostatnie zapewniają pojemność wystarczającą na dodatkowe 2 godziny pracy przy typowym zastosowaniu wózka. Prezentujemy nowy wózek z bardzo dobrym wyposażeniem, które zapewnia doskonałe przygotowanie do wyzwań stawianych w trudnych i ciężkich warunkach pracy.


Zapraszamy do prezentacji wózków elektrycznych Cat na stronie dedykowanej nowej serii EP-PN www.catliftpower.com oraz na stronie internetowej dystrybutora wózków Cat w Polsce www.forklift.pl.

Forklift MM
Foto: CAT

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018EMIL - 08-2018EMIL - 08-2018EMIL - 07-2018EMIL - 07-2018EMIL - 06-2018EMIL - 06-2018Zobacz więcej publikacji