NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Nowa opona AIR 561 Camso do zastosowań na lotniskach

Camso
24 stycznia 2019
Nowa opona AIR 561 Camso do zastosowań  na lotniskach
Fot. Capture d’écran 2019-01-16 à 16
Nowa opona AIR 561 Camso do zastosowań na lotniskach

Solideal AIR 561 to najnowsza opona pneumatyczna Camso, szybko zyskała popularność na najbardziej ruchliwych lotniskach świata. Opona została zaprojektowana specjalnie dla pojazdów obsługi naziemnej na lotniskach i jest dostarczana na pierwsze wyposażenie(OEM) do firmy  Charlatte Manutention, będącej wiodącym producentem pojazdów lotniskowych (takich jak holowniki bagażowe, holowniki samolotów, mobilne podajniki taśmowe itp.).

Regionalny dyrektor ds. sprzedaży OEM w Camso, Richard Philippe, powiedział: "Na bazie rozmów z klientami i personelem operacyjnym lotnisk zdaliśmy sobie sprawę, że zużycie i długotrwałość opon do pojazdów lotniskowych jest stałym wyzwaniem dla producentów, co z kolei prowadzi do wysokich kosztów operacyjnych dla użytkownika. W efekcie daliśmy naszemu zespołowi badawczo-rozwojowemu zadanie znalezienia rozwiązania, które poradzi sobie z takimi codziennymi wyzwaniami i zapewni lepszą żywotność  opon".

Jedno uniwersalne rozwiązanie dla większości wymagań stawianych oponom do pojazdów lotniskowych (GSE – Ground Support Equipment)

"Celem naszego zespołu zajmującego się rozwojem było znalezienie rozwiązania, które byłoby nie tylko trwałe, ale takie, żeby producenci OEM mogli korzystać z najszerszego możliwie zakresu urządzeń i zastosowań na lotniskach" - mówi Philippe. Dzięki odpowiedniej oponie spełniającej większość wymagań producenci OEM mogą uprościć łańcuch dostaw i zminimalizować zapasy opon do nowej produkcji pojazdów.

Mając to na względzie, zespół opracował oponę Solideal AIR 561, która doskonale sprawdza się w holownikach bagażowych, mobilnych podajnikach taśmowych i holownikach samolotów, a także w pojazdach, które transportują wózki i inne wyposażenie pracujące na lotniskach. Nowa opona Solideal AIR 561 zapewnia znacznie lepszą wydajność, niż poprzednia opona Solideal ZZ RIB.

Opona_AIR 561
Fot. Camso
Opona_AIR 561

W porównaniu do opony ZZ RIB, opona AIR 561 oferuje:

  • 2 razy większą żywotność bieżnika
  • o 12% większą stabilność
  • o 10% lepszą wydajność energetyczną

Projekt zgodny z potrzebami klienta
Aby zapewnić klientom odpowiednie rozwiązanie dla aplikacji pojazdów obsługi naziemnej na lotniskach, zespół ds. rozwoju i badań tej linii produktów ,dokonał szczegółowej analizy warunków pracy pojazdów i mieszanek  gumowych stosowanych do produkcji opony, a także jej wzoru bieżnika. Ponadto nowy projekt został przetestowany w warunkach rzeczywistych przez ponad 300 godzin pracy na jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w rejonie Morza Śródziemnego.

Philippe wspomina również o skuteczności nowego rowkowego wzoru bieżnika, który został zaprojektowany z myślą o specyficznych wyzwaniach związanych z naziemnymi pojazdami lotniskowymi, takich jak nierównomierne zużycie, zwłaszcza w ciągniętych na końcu zestawu wózkach bagażowych. Ten konkretny rodzaj ścierania, powoduje poślizg, który może niekorzystnie wpłynąć na wydajność pojazdu i przyspieszyć zużycie wszystkich opon. Nowy rowkowy profil bieżnika zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła i stopień ścierania, wydłużając znacząco żywotność opony. Dłuższa żywotność bieżnika oznacza dłuższy czas pracy, co zmniejsza koszty operacyjne dla użytkowników.

Przewaga rozwiązania "Road Free"
"Możliwość zapewnienia producentom oryginalnego wyposażenia (OEM), takim jak Charlatte, wysokowydajnego rozwiązania, które poradzi sobie z wyjątkowymi wyzwaniami związanymi z pojazdami obsługi naziemnej na lotnisku, odzwierciedla przewagę, jaką mamy jako specjaliści od opon przemysłowych (poza drogowych)", wyjaśnia Philippe. "W przeciwieństwie do większości producentów opon, nasi eksperci mogą skupić się na wysoce wyspecjalizowanych potrzebach niszowych rynków przemysłowych. A jako największy na świecie dostawca opon do wózków widłowych, mamy duże doświadczenie we wszystkich typach pojazdów transportu wewnętrznego."

Doświadczenie Camso, w połączeniu ze wspólnym partnerskim podejściem, doprowadziło do skonstruowania opony AIR 561. Opona AIR 561 spełnia obietnicę Camso, aby zaoferować swoim klientom rozwiązanie o najniższym koszcie operacyjnym dla ich zastosowania.

Camso

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 06-2020EMIL - 06-2020EMIL - 05-2020EMIL - 05-2020EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020Zobacz więcej publikacji