NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Loop™ opakowanie wielokrotnego użytku

UPS
9 lutego 2019
Loop™ opakowanie wielokrotnego użytku
Fot. UPS
Loop™ opakowanie wielokrotnego użytku
Firma UPS połączyła swoje siły z największymi na świecie producentami dóbr konsumenckich i międzynarodowym liderem w zakresie recyklingu, firmą TerraCycle. Efektem tej koalicji jest opracowanie innowacyjnego opakowania wielokrotnego użytku do transportu towarów. Opakowanie pod nazwą Loop™ zostanie przetestowane w Paryżu i Nowym Jorku. Będzie to pierwszy krok do jego pełnego wdrożenia na innych rynkach konsumenckich.
 
Wprowadzenie do obiegu opakowań wielokrotnego użytku Loop™ eliminuje konieczność używania jednorazowych opakowań, wykorzystywanych wcześniej do wysyłki towarów. Konsumenci będą teraz otrzymywać produkty w specjalnie zaprojektowanych, trwałych opakowaniach, które po dostarczeniu do odbiorcy będą zbierane, czyszczone i ponownie wykorzystywane do załadunku i wysyłki.
 
 „Opakowania Loop nie tylko wyeliminują odpady opakowaniowe, ale także znacznie podwyższą komfort użytkowania produktów i wygodę zakupów” — powiedział Tom Szaky, dyrektor generalny TerraCycle.
 
Produkty pod marką Loop będą tworzone za pośrednictwem systemu zaprojektowanego przez TerraCycle i UPS. Jest on najnowszym osiągnięciem w ramach długotrwałej współpracy pomiędzy TerraCycle a UPS, liderem logistyki a ekspertem w dziedzinie opakowań.
 
„Innowacyjność jest kluczem do wszystkiego, co robimy w UPS i cieszymy się, że możemy wspierać TerraCycle w projektowaniu opakowań Loop oraz w świadczeniu usług transportowych” — powiedziała Kate Gutmann, dyrektor ds. sprzedaży i rozwiązań UPS. „Jako lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym, firma UPS jest dumna, że będzie mogła uczestniczyć we wprowadzeniu na rynek opakowań wielokrotnego użytku Loop”.
 
Opakowania Loop, wykonane są z takich materiałów jak stopy metali, szkło i tworzywa sztuczne, dzięki czemu są trwałe i nadają się do ponownego użytku lub recyklingu. Takie same parametry ma zewnętrzny kontener transportowy - supernowoczesny pojemnik wyeliminuje potrzebę stosowania pudełek jednorazowych i zapewni konsumentom rozwiązanie, które znacząco redukuje ilość odpadów.
 
Powstało w laboratorium UPS ds. projektowania i testowania opakowań
UPS i TerraCycle współpracowały przy projektowaniu opakowania z wewnętrznymi przekładkami, które może służyć do transportu cieczy, produktów suchych i środków higieny osobistej. Materiały, z których wykonane są opakowania umożliwiają łatwe czyszczenie pojemnika przed jego ponownym użyciem. Laboratorium UPS ds. projektowania i testowania opakowań, które posiada certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Bezpiecznego Transportu (ISTA) do przeprowadzania procedur testowych ISTA w celu sprawdzenia integralności opakowań, pomogło stworzyć atrakcyjne dla konsumentów oraz wystarczająco trwałe opakowanie, które można wielokrotnie wykorzystywać.
 
W trakcie procesu projektowania i testowania, firma UPS znalazła rozwiązania niwelujące takie problemy jak:
  • Uszkodzenia materiałów
  • Nieszczelność produktu
  • Zużycie konstrukcji opakowania przy stosowaniu w ograniczonym zakresie
  • Rysy na metalowych pojemnikach spowodowane przez metalową sprzączkę
Laboratorium UPS zaleciło TerraCycle wprowadzenie następujących usprawnień:
  • wielostopniowe zamykanie pojemników, 
  • zamknięcie ograniczające ryzyko nieszczelności produktów oraz niestandardowe przekładki w pojemniku Loop zapewniające m.in. lepsze utrzymywanie produktów w miejscu podczas transportu.
Loop_UPS
Fot. UPS
Loop_UPS

Dodatkowo, laboratorium UPS ds. projektowania i testowania opakowań przeprowadziło rygorystyczne testy przesyłanych ładunków w warunkach praktycznych, aby zebrać informacje o tym, czy pojemnik wielokrotnego użytku Loop nadaje się do transportu przesyłek o dużej objętości przez sieć wysoce zautomatyzowanych obiektów dystrybucyjnych UPS na całym świecie. „UPS pomógł firmie TerraCycle zaprojektować zewnętrzną i wewnętrzną część pojemnika Loop w sposób, w jaki sami nigdy byśmy tego nie zrobili. Dzięki testom UPS mogliśmy również udzielić porad naszym partnerom korzystającym z Loop w kwestii pakowania towarów oraz tego jak je układać bezpośrednio w pojemniku.” — powiedziała Tiffany Threadgould, Chief Design Junkie w firmie TerraCycle.
 
Testy pilotażowe, które odbędą się w Paryżu i Nowym Jorku w 2019 roku, pozwolą zebrać opinie konsumentów, na bazie których możliwe będzie usprawnienie całego procesu.
 
Lata doświadczeń w projektowaniu opakowań
Laboratorium UPS ds. projektowania i testowania opakowań w Addison w stanie Illinois pomaga klientom UPS z różnych branż optymalizować i chronić ich towary oraz ograniczać ilość odpadów dzięki wprowadzaniu lepszych rozwiązań w zakresie opakowań. Laboratorium posiada pięć patentów na projekty opakowań oraz opracowane praktyki testowe i praktyczne rozwiązania odpowiadające na szereg potrzeb, w tym opakowania z kontrolowaną temperaturą dla firm spożywczych i farmaceutycznych.
 
Wysoce wyspecjalizowane urządzenia testowe laboratorium UPS ds. projektowania i testowania opakowań naśladują efekt „wstrząsów, grzechotania i kołysania” taśmociągów poruszających się z dużą prędkością, występujących w centrach transportowych i pojazdach dostawczych. Oprócz testowania trwałości, inżynierowie laboratorium oceniają materiały opakowaniowe w celu zidentyfikowania stabilnych, wydajnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań.
 
UPS

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 07-2019EMIL - 07-2019EMIL - 06-2019EMIL - 06-2019EMIL - 05-2019EMIL - 05-2019EMIL - 04-2019EMIL - 04-2019Zobacz więcej publikacji