NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Jutrzenka Colian zacieśnia współpracę z dystrybutorami w oparciu o nowy system od Asseco Business Solutions

27 września 2012
Jutrzenka Colian zacieśnia współpracę z dystrybutorami  w oparciu o nowy system od Asseco Business Solutions
Jutrzenka Colian zacieśnia współpracę z dystrybutorami w oparciu o nowy system od Asseco Business Solutions

Asseco Business Solutions podpisało umowę z firmą Jutrzenka Colian i rozpoczęło wdrożenie platformy integracyjnej Connector, by usprawnić wymianę informacji pomiędzy znanym producentem słodyczy, przypraw i bakalii a współpracującymi z nim dystrybutorami. Zaprojektowany dla Jutrzenki Colian system jest sukcesywnie implementowany u jej kolejnych partnerów handlowych. Docelowo będzie on obsługiwał kilkudziesięciu dystrybutorów firmy, posiadających łącznie blisko 200 oddziałów na terenie całej Polski.

Wdrożenie rozwiązania Connector pozwoli firmie Jutrzenka Colian na usprawnienie procesów związanych ze współpracą w ramach łańcucha dystrybucyjnego. Ułatwi m.in. wymianę kluczowych informacji handlowych z partnerami, pozwoli na eliminację błędów na skutek ręcznego przesyłu i analizy dużej ilości danych, a także umożliwi optymalizację kosztów związanych z magazynowaniem i logistyką towarów. W tym zakresie system pozwoli m.in. na kontrolę rotacji produktów w magazynach dystrybutorów, co jest niezwykle ważne w przypadku dóbr szybkozbywalnych, charakteryzujących się dość krótkimi terminami ważności.

„Platforma Connector pozwoli naszej firmie na automatyzację procesu zamówień oraz umożliwi dostęp do dwóch rodzajów bardzo ważnych informacji. Po pierwsze, zapewni bieżący wgląd do stanów magazynowych produktów Jutrzenki Colian i ich kontrolę u poszczególnych dystrybutorów. Od tej pory przesłanie zamówienia faksem nie będzie konieczne, nasi pracownicy sami określą, kiedy należy uzupełnić towar i w jakiej ilości. Wiedza, jak dostosowywać skalę produkcji do potrzeb partnerów handlowych bardzo korzystnie wpłynie na optymalizację wielu kosztów po obydwu stronach. Ponadto, platforma Connector umożliwi dostęp do danych na temat poziomu odsprzedaży do punktów detalicznych realizowanej przez sieć dystrybucyjną. Takie rozwiązanie pozwala skutecznie planować koszty i przychody oraz prowadzić działalność znacznie efektywniej”– mówi Michał Mielcarek z Jutrzenka Colian Sp. z o.o.

Platforma Connector jest wykorzystywana przez wiodących producentów, działających w branży FMCG. Przez system przechodzi średnio miesięcznie ponad 23 miliony komunikatów, wymienianych pomiędzy kilkudziesięcioma producentami a siecią prawie dwóch tysięcy oddziałów dystrybucyjnych. Jego użytkownikami są m.in. takie firmy jak Nestle Polska, Kraft Foods Polska, Hoop Polska, Grupa Maspex Wadowice, Rieber Foods, Lotte Wedel, Perfetti Van Melle Polska czy FoodCare.

Agata Mierzwińska-Kurto
Asseco Business Solutions S.A.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020Zobacz więcej publikacji