NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Jak magazynowe IT zwiększa sprzedaż nie tylko w sieci

Comarch SA
1 grudnia 2020
Jak magazynowe IT zwiększa sprzedaż nie tylko w sieci
Fot. Comarch SA
Interfejs Comarch WMS Dokumenty
Handel elektroniczny urósł. Wraz z nim wydatnie zwiększyło się tempo obsługi klientów, które jest tylko konsekwencją szybkich przeobrażeń w firmach działających na rynku e-commerce. Kto nie chce jutro zniknąć z branży, musi dzisiaj automatyzować swoje procesy sprzedaży i zarządzania magazynem. Nowoczesna logistyka wykorzystująca zaawansowane systemy informatyczne jest warunkiem utrzymania się w stawce tego wyścigu. Rozwiązania IT dla magazynu grupy Comarch są odpowiedzią na nowe wyzwania. Zwłaszcza dla firm które chcą w końcu ruszyć ze sprzedażą online i rozbudowywać ten kanał sprzedaży.
 

Bez sprawnych działań w magazynie nie można myśleć o szybkiej obsłudze zamówień. A przecież czas dostawy towaru do klienta to dziś jeden z najważniejszych elementów, które pozwalają wyprzedzić konkurencję. Mikrofirma może skutecznie kontrolować swoje stany magazynowe za pomocą odpowiednich programów magazynowych, dla średnich i dużych firm zaś opracowano zaawansowane systemy WMS. Te ostatnie mogą nie tylko ułatwiać odnalezienie towaru czy śledzić jego ruch, ale nawet samodzielnie kierować pracą ludzi.

Program  sprzedażowo-magazynowy dla mikrofirm połączony z Allegro
Żeby program magazynowy działał skutecznie, niezbędna jest jego integracja z programem sprzedażowym lub fakturowym firmy lub z jej systemem ERP. Comarch, największy w Polsce producent systemów ERP, najmniejszym przedsiębiorstwom oferuje oprogramowanie pod nazwą Comarch ERP XT. To program działający w chmurze, umożliwia wystawianie faktur, prowadzenie magazynu i operacje księgowe. Do jego obsługi wystarczy przeglądarka albo aplikacja iOS / Android. XT można połączyć z oprogramowaniem e-commerce Comarchu czyli Comarch e-Sklep lub Comarch e-Sale i błyskawicznie sprzedawać też na Allegro i na eBay
 
Dla małych i średnich – Optima
Większe firmy potrzebują jednak bardziej złożonych rozwiązań. Przede wszystkim muszą mieć możliwość sterowania pracą jednocześnie wielu magazynów, i to tylko z jednego komputera. Poza tym oprogramowanie powinno pozwalać na inwentaryzację  i wystawianie dokumentów dla towarów z różnych magazynów. To wszystko zapewnia system Comarch ERP Optima z modułem Handel. Jego istotną funkcją jest sprawdzanie stanów magazynowych na podstawie listy towarów; lista mieści informacje o dostępności produktów, rezerwacjach czy brakach, a jej wyniki można filtrować według magazynu, towaru lub swoich ustawień. Optimę z modułem Handel warto rozszerzyć za pomocą innych aplikacji. Dla przykładu darmowa Comarch ERP Inwentaryzacja zamienia smartfona w skaner kodów kreskowych i generator spisów z natury.
 
Łatwa inwentaryzacja z aplikacją Comarch ERP Inwentaryzacja
Fot. Comarch SA
Łatwa inwentaryzacja z aplikacją Comarch ERP Inwentaryzacja
Wersja XL dla najbardziej wymagających
Najbardziej skomplikowane procesy logistyczne zachodzą w wielkopowierzchniowych magazynach wysokiego składowania. To nowoczesne, wielopiętrowe konstrukcje, bardzo wydajne, ale wymagające równie wydajnego systemu zarządzania i zaplanowanej struktury. Z myślą o takich strukturach – i standardowych, i nietypowych – opracowano Comarch WMS, system magazynowy zintegrowany z oprogramowaniem Comarch ERP XL. Mocną stroną WMS jest spora elastyczność, a to sprawia, że system sprawdza się w prawie wszystkich branżach. Pozwala rejestrować nietypowe jednostki logistyczne czy towary przechowywane w specjalnych pojemnikach, a inwentaryzacja ciągła odbywa się bez blokowania całego magazynu.
 
W połączeniu z ERP XL działa także Comarch Magazynier, program stworzony z myślą o nieco mniej zaawansowanych przestrzeniach magazynowych. System wdraża się z powodzeniem w przedsiębiorstwach dużych i średniej wielkości, które potrzebują magazynów płaskich, czyli takich z prostym cyklem logistycznym.
 
Sklep internetowy cześcią ekosystemu sprzedażowego i magazynowego
Rozwijane od wielu lat programy magazynowe i systemy ERP Comarch stanowią fundament sprawnie realizowanych procesów sprzedażowych dokonywanych poprzez sklep internetowy. Wystawienia ofert na e-sklep prosto z systemu ERP, realizacja i rozliczenia zamówień klientów (zarówno detalistów jak i innych firm poprzez platformy B2B), wraz z niezbędna dokumentacją (szybka kompletacja i  wydanie z magazynu), synchronizacja danych towarowych (ceny, stan na sklepie i magazynie) i danych kontrahentów to jedne z  najważniejszych funkcji skutecznego e-commercu. Ścisła współpraca i integracja sklepu internetowego Comarch e-Sklep z systemami ERP (programami sprzedażowymi) i programami magazynowymi to sposób na płynną i szybką realizacje zamówień. To również ograniczenie pomyłek na etapie kompletacji o czym przekonuje się jeden z największych polskich sprzedawców wyposażenia łazienkowego – sklep ŁazienkaPlus.pl który od 2 lat używa Comarch WMS z systemem Comarch ERP XL obsługując ponad 15,000 zamówień miesięcznie.
 
Kolektor danych Comarch WMS magazyn
Fot. Comarch SA
Kolektor danych Comarch WMS magazyn
Dla wielu sprzedawców nie do przecenienia będzie fakt, że XT i pozostałe systemy Comarch spisują się bez zarzutu także w powiązaniu z innymi platformami jak  PrestaShop, Magento, IAI Shop, Shoper, Shoplo czy WooCommerce.
 
Trudno wyobrazić sobie w obecnych czasach prowadzenie większej sprzedaży w sieci bez wsparcia magazynu systemem informatycznym. Nowoczesne oprogramowanie okazuje się absolutnie niezbędne w magazynach dużych, o złożonej, wielopoziomowej strukturze. Ale już niebawem nawet drobny e-commerce bez odpowiednich narzędzi IT może stać się zwyczajnie nieopłacalny.
 
Comarch zebrał swoje rozwiązania dla każdego magazynu na tej o to stronie: https://www.comarch.pl/erp/magazyn/

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020EMIL - 10-2020EMIL - 10-2020EMIL - 09-2020EMIL - 09-2020Zobacz więcej publikacji