Polecamy

In4log 2010 - świat logistyki sprzętowej

16 lipca 2010
In4log 2010 - świat logistyki sprzętowej
In4log 2010 - świat logistyki sprzętowej

Innovations for Logistics 2010 (In4Log)- edycja II, największy event na targach Taropak 2010 (13-16 września). Współczesne targi branżowe mogą być równie atrakcyjne co Internet, będąc źródłem fachowej wiedzy i inspiracji.

Tego jeszcze było. Po raz pierwszy w historii polskich wystaw- Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Medialog- wydawca czasopism branżowych Top logistyk, Magazynowania i Dystrybucji, wspólnie przygotowują największy event towarzyszący Międzynarodowemu Salonowi Techniki Pakowani i Logistyki Taropak 2010. Głównym przesłaniem projektu pod nazwą Innovations for Logistics 2010 (In4Log) jest prezentacja innowacji w logistyce, promujących nowoczesne urządzenia magazynowe i techniczne rozwiązania z zakresu logistyki sprzętowej. Ta tematyczna impreza odbędzie się (13-16. września na terenie MTP, hala 3A) z myślą o specjalistach zajmujących się logistyką zawodowo, którzy poszukują na targach fachowych źródeł wiedzy i inspiracji technologicznych. Największe światowe wystawy targowe posiadają rozbudowane programy wydarzeń, które organizowane są jako imprezy towarzyszące. -O współczesnych targach mówi się jako o targach myśli naukowo-technicznej, gdyż oprócz samego prezentowania eksponatów na stoiskach niezwykle istotne dla wystawców i zwiedzających jest zdobywanie specjalistycznej wiedzy. Sprzyja temu udział w wielu imprezach towarzyszących, które organizowane są na terenach targowych, składają się na nie przede wszystkim: kongresy, konferencje, szkolenia, konkursy branżowe- twierdzi Marcin Gębarowski z Katedry Merketingu Politechniki Rzeszowskiej.

In4Log jest właśnie tego rodzaju wydarzeniem, które z jednej strony stwarza możliwość poznania najnowszych trendów w logistyce sprzętowej, w tej płaszczyźnie ma niewątpliwie wymiar edukacyjny. Z drugiej zaś podnosi niebywale atrakcyjność ekspozycji dla zwiedzających poprzez wielokierunkowe oddziaływanie na uczestników targów. - Z punktu widzenia zdolności targów do dostarczania przeżyć, ważnym jest, aby wystąpienia targowe miały aktywny charakter, czyli aby w możliwie największym stopniu angażowały zmysły osób zwiedzających ekspozycje oraz pozwalały na nawiązanie z nimi głębszych interakcji - uważa Marcin Gębarowski. Wybrana przez organizatorów formuła eventu wpisuje się doskonale w dzisiejsze oczekiwania publiczności. In4Log jest bowiem rozbudowanym spektaklem, wykorzystującym rozmaite narzędzia prezentacji scenicznej- gdzie fundamentem narracji jest akcja, pokazy na żywo funkcjonowania magazynu i obsługujących procesy logistyczne urządzeń.

Projekt opiera się na idei zbudowania w hali targowej (pawilon 3A) na powierzchni 600 m2 Modelowego Centrum Dystrybucji, z zaawansowaną technologicznie instalacją, prezentującą nowoczesne systemy składowania, transportu wewnętrznego i kompletacji towarów. Umożliwi ona realną realizację klasycznego procesu przepływu towaru w magazynie. – W każdej strefie magazynowej pokażemy wariantowo różne urządzenia i technologie ich pracy, w taki sposób aby odsłonić ich potencjał w inwestycjach, możliwości oraz wymagania techniczne i ekonomiczne - powiedział Krzysztof Pograniczny, szef projektu In4Log. – Naszym celem jest uświadomienie inwestorom, jak duży potencjał drzemie w urządzeniach dostępnych dziś na rynku i zainspirowanie logistyków do twórczego integrowania ich w innowacyjne systemy, na zasadzie wariantowości - dodał. Dlatego tworząc systemowe rozwiązania w projekcie In4log chodzi o ukazanie potencjału dostępnej technologii i zwrócenie uwagi na możliwość jej łączenia w spójne układy o rozmaitej elastyczności. Świat logistyki sprzętowej jest różnorodny a nie monolityczny, dlatego najważniejszą rzeczą dla inwestora jest umiejętność poruszania się w nim i łączenia tego co innowacyjne dla realizacji najbardziej ekonomicznych procesów.

W realizacja projektu In4Log 2010 weźmie udział 13 partnerów technologicznych: Protim, AG Consult, Luca, Stanmet, ISL- Innowacyjne Systemy Logistyczne, Wanzl, Tap Poland, Durwen, Emtor/Yale, Benning Power Electronics, Chep Poland, Georg Utz, Volkswagen. Wspólnie dostarczą urządzenia, umożliwiając nowoczesne składowanie i transport wewnętrzny towarów. Po raz pierwszy pokazany zostanie podczas pracy na targach system półautomatyczny do składowania z platformą samojezdną- Pallet Mole, a także regały typu Manurack oraz wjezdne.

Edycja_opcja_5.2.jpg
Edycja_opcja_5.2.jpg
Niezwykle interesująco zapowiada się układ urządzeń w strefie kompletacji, jak dotąd najbardziej zaniedbywanej wśród polskich inwestorów. Zaprojektowano w tym obszarze prowadzenie prac z użyciem wielu technologii, umożliwiających kompletację towaru. Tych zarówno znanych na rynku, jak regały automatyczne Lean Lift, system kompletacji głosowej Pick – by – Voice czy Pick – by – Light, ale także rozwiązań będących absolutnymi premierami: Pick – by – Point, kompletacji z udziałem kurtyny laserowej. Ich dostawca, niemiecka firma Luca, zaprezentuje podczas pokazów sposoby na łączenie tych rozwiązań w projektach. - Nie wyczerpuje to oczywiście wszystkich prezentowanych tam urządzeń, ponieważ specjalnie na ten projekt firma Protim wyprodukuje i zintegruje blok urządzeń do automatycznego transportu kontenerów z ładunkami w strefie kompletacji, wraz z magazynem wydającym pojemniki z robotem formującym jednostki paletowe. Uważam to za absolutny hit technologiczny tej części prezentacji. Tak zawansowanych systemów działających na targach jeszcze nikt nie pokazał. Zwykle barierą było niedocenienie polskiego Taropaku, cena budowy pokazowego urządzenia i zbyt mało miejsca do ich prezentacji. Dotychczas rozbudowane systemy logistyczne przykładowo można było zobaczyć wyłącznie na stoiskach targowych podczas hanowerskiego CeMat - mówi Krzysztof Pograniczny.

W Modelowym Centrum Dystrybucji, zgodnie z realiami- przepływem towarów będzie sterował w pełni zintegrowany systemem klasy WMS (AG Consult). A zgodnie z ideą wariantowości zobaczyć będzie można także alternatywne urządzenia do transportu wewnętrznego, między innymi wózki transportowe Wanzl, używane w procesach Lean Manufacturingu i grawitacyjne bieżnie Denirug, do transportu jednostek całopaletowych. Osobne stanowiska prezentacyjne przeznaczono dla demonstracji systemu automatycznego wymiany baterii firmy Bennig, osprzętu roboczego do wózków widłowych firmy Durwen, wózków widłowych Yale, systemu wymiany palet Chep. Prezentacje w ramach projektu In4Log odbywać się będą przez cztery dni targów Taropak w hali targowej MTP nr 3A. Każdego dnia przewidziano 6 pokazów, rozpoczynających się o pełnej godzinie od 10.00 do 16.00. Dodatkowe informacje i kontakt z partnerami projektu In4Log 2010, Krzysztof Pograniczny- szef projektu In4Log, Tel. 502 60 10 50 e-maill: krzych-red@post.pl
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji