NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Dwadzieścia lat w Polsce

Andrzej Szymkiewicz
31 października 2017
Dwadzieścia  lat w Polsce
1_dwaj prezesi
Oddział firmy CAMSO - korporacyjnego giganta, świętował dwudziestolecie działalności na polskim rynku, CAMSO Polska jest obecny w Polsce od 1997 roku, oferując opony do wózków widłowych oraz opony i gąsienice do maszyn budowlanych. Firma zajmuje pozycje czołowego dostawcy w segmencie opon do wózków widłowych, mając znaczne udziały na tym rynku.
 
Rocznice dwudziestu lat działalności firma  świętowała w Janowie Podlaskim, w odrestaurowanym Pałacu Biskupim, przystosowanym do organizacji imprez okolicznościowych i konferencji. Świętowanie firma CAMSO Polska zaczęła od konferencji, w której udział wzięli Pierre Marcouiller - Prezes Zarządu CAMSO, Gregory Fossey  - VP EMEA CAMSO, Marcel Hrubcin -  Dyrektor na Wschodnią  i Północną Europę, Marta Vacca-Vesela -  Kierownik Marketingu EMEA.
 
Krzysztof Polesiak, Prezes Zarządu CAMSO Polska, jak na gospodarza przystało powitał wszystkich  gości przybyłych na tę rocznicową uroczystość, przedstawił plan dwudniowego świętowania. W pierwszym dniu na konferencji przedstawione zostaną firmy i ich plany dotyczące rynków na których operują oraz wieczorna gala, na której wręczone zostaną okolicznościowe nagrody i wyróżnienia. Dzień drugi w przedpołudniowej sesji, to prezentacja produktów  na urządzeniach dedykowanych określonym aplikacjom, a po południu piknik w plenerze.
 
Pierre Marcouiller, Prezes Zarządu CAMSO
Pierre Marcouiller, Prezes Zarządu CAMSO
O firmie CAMSO i jej pozycji na światowych rynkach mówił Pierre Marcouiller - Prezes Zarządu CAMSO.   - Bardzo się ciszę że jestem w Polsce i mogę się spotkać  z dealerami i pracownikami polskiego oddziału – zaczął swoje wystąpienie Pierre Marcouiller.  - Wartość całego rynku opon to ok. 220 mld dolarów, to jest ogromny rynek i jeżeli chcemy osiągnąć sukces to musimy znaleźć dla siebie jeden z segmentów rynku, taką częścią jest segment pozadrogowy obejmujący 11% całego rynku. To rynek bardzo szeroki, jest na nim wielu producentów i marek, a wśród tych marek jest firma CAMSO.  To także bardzo wymagający rynek, skupiający w sobie wiele elementów i całość dopiero pokazuje obraz tego co trzeba robić aby zaspokoić potrzeby klientów.  – dodał.
 
Firma Camoplast powstała 1982 roku, a firma Solideal w 1984 roku, można by rzec, że obie powstały w tym samym czasie. Różne były specjalizacje tych firm, Camopals specjalizował  się w gąsienicach,  Soalideal natomiast w oponach przemysłowych, połączenie tych dwu podmiotów w 2010 roku, stworzyło firmę o kompletnej ofercie wysoce specjalizowanych produktów mającej bardzo bogate portfolio. Przez pięć lat na globalnym rynku funkcjonowały dwie marki Camoplast i Solideal, w 2015 roku postanowiono połączyć marki tworząc CAMSO – jedną silną markę oferującą opony do maszyn budowlanych i gąsienice, natomiast opony do wózków widłowych produkowane są pod marką SOLIDEAL.  
 
Firma posiada fabryki na wielu kontynentach od Azjii,  przez Europę po Amerykę Północną i Południową. Kultura biznesowa przejawiająca się w transparentnym postępowaniu na rynku jest dewizą CAMSO w kontaktach ze wszystkimi firmami na rynku. Takim przykładem współpracy zgodnej z tymi zasadami jest współpraca z firmą TOYOTA, gdzie firma CAMSO jest partnerem tej firmy we wszystkich jej fabrykach na świecie.  Firma CAMSO zatrudnia 7 500 pracowników, którzy wytwarzają ok. 1 mld dolarów obrotu, działając na obszarze 11% globalnego rynku opon.
 
- Mamy fantastycznych pracowników, którzy rozumieją to co robią i wkładają w prace maksimum wiedzy i doświadczenia. Pracujemy na rzetelnym przekazie informacyjnym, to oznacza, że klientom mówimy jaka jest rzeczywistość a nie to co chciałby od nas usłyszeć. Mamy pełną świadomość tego co oferujemy i nie musimy sztucznie podnosić walorów oferowanych produktów. -  mówił Pierre Marcouiller
 
Na sali konferencyjnej
Na sali konferencyjnej
CAMSO posiada 23 fabryki na  świecie oraz ponad 200 inżynierów pracujących w przyległych laboratoriach.  Najnowsza fabryka opon pełnych została otwarta w Wietnamie, gdzie zastosowane zostały najnowsze technologie do wytwarzania produktów o najwyższej jakości. Dystrybucja odbywa się na wszystkich kontynentach, poprzez  własne oddziały firmy CAMSO oraz dealerów realizujących sprzedaż na lokalnych rynkach, przez co marka znana jest na całym świecie.
 
Gregory Fossey w swoim wystąpieniu przestawił produkty firmy, które oferowane są w czterech segmentach,  pierwszy to transport wewnętrzny, dugi to maszyny budowlane i drogowe, trzeci  dział rolniczy, czyli gąsienice i systemy rolnicze i czwarty to jest tzw. „power sport” czyli gąsienice do skuterów śnieżnych i ratraków.  Pierwszą grupę produktów firma CAMSO oferuje w pełnym zakresie oraz produkty specjalnego stosowania. Firma jest dostawcą na pierwsze wyposażenie sprzętu wielu znanych producentów wózków widłowych. Jakość produktów CAMSO jest znana, jako ciekawostkę  przytoczył fakt, że wiele firm działających na rynku azjatyckim korzysta z produktów CAMSO po to, by podnieść swoja wiarygodność  jakościową.
 
Krzysztof Polesiak - Prezes Zarządu CAMSO Polska S
Krzysztof Polesiak - Prezes Zarządu CAMSO Polska S
Krzysztof Polesiak, Prezes Zarządu CAMSO Polska przedstawił firmę, jej początki sięgające 1997 roku, firma w obecnym kształcie zatrudnia 19 osób. Firma oferuje szerokie spektrum opon do wózków widłowych oraz maszyn budowlanych, świadczy również usługi wypełniania opon „Elastomerem” – specjalnym środkiem zapobiegającym przebicie opony pneumatycznej.  Firma  oferuje również usługi  -  mobilny serwis wymiany opon z użyciem prasy hydraulicznej, dostępny dla partnerów biznesowych.
 
- Technic Inteligence -  to nasz najnowszy system umożliwiający dostęp do wiedzy na temat wszystkich produktów oferowanych przez CAMSO. System oferuje wszystkie produkty CAMSO,  jest tu przegląd całego asortymentu z wszystkimi informacjami dedykowanymi konkretnym rozwiązaniom. Jest to doskonałe narzędzie do precyzyjnego doboru odpowiedniej opony dla użytkownika. System krok po kroku prowadzi do wyboru najlepszego produktu dla konkretnej aplikacji. – mówił Krzysztof Polesiak, Prezes Zarządu CAMSO Polska S.A. - Rozwijamy nasze portfolio o produkty, których konkurencja nie posiada, będziemy budować z naszymi partnerami sieć wspierająca działania innych podmiotów, potrzebujących naszych opon. Rozwijamy się informatycznie, będziemy wdrażać program informatyczny, który ułatwi komunikację i pozwoli na efektywniejsza współprace. – dodał.
 
Powstała nowa linia produktów do wózków widłowych o nazwach handlowych RES 330; RES 660 i RES 550, które cechuje wysoka jakość i nowe jakościowo parametry eksploatacyjne, jakich nie mają produkty konkurencji. Precyzyjny dobór opon pod konkretne aplikacje ułatwia własny kalkulator intensywności użytkowania – narzędzie on-line znajdujące się na stronie internetowej - obliczające różne poziomy intensywności użytkowania wózków widłowych.   
 
Na gali
Wieczorem rozdano nagrody i wyróżnienia partnerom biznesowym i wyróżniającym się pracownikom firmy CAMSO Polska. Firma posiada bardzo wielu partnerów biznesowych, którzy obsługują bezpośrednio klientów końcowych, to na nich spoczywa obowiązek kontaktów z klientami.
Wyróżnieni partnerzy biznesowi-1
Wyróżnieni partnerzy biznesowi-1

Wyróżnieni partnerzy biznesowi-2
Wyróżnieni partnerzy biznesowi-2

Wyróżnieni partnerzy biznesowi-3
Wyróżnieni partnerzy biznesowi-3

Wyróżnieni partnerzy biznesowi-4
Wyróżnieni partnerzy biznesowi-4

Wyróżnieni partnerzy biznesowi-5
Wyróżnieni partnerzy biznesowi-5

Wyróżnieni partnerzy biznesowi-6
Wyróżnieni partnerzy biznesowi-6

Wyróżnieni partnerzy biznesowi-7
Wyróżnieni partnerzy biznesowi-7


Nagrodzono partnerów o najdłuższym okresie współpracy, osiągających najlepsze wyniki sprzedażowe w poszczególnych segmentach produktowych.  
 
Nagrodzeni pracownicy oddziału CAMSO Polska SA
Nagrodzeni pracownicy oddziału CAMSO Polska SA
Nagrodzono również wyróżniających się pracowników firmy CAMSO Polska, wielu z nich to długoletni pracownicy pracujący w firmie ponad dziesięć lat. Prezes Pierre Marcouiller osobiście gratulował nagrodzonym pracownikom życząc im sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
 
Dzielą tort od lewej Krzysztof Polesiak i Pierre Marcuillere
Dzielą tort od lewej Krzysztof Polesiak i Pierre Marcuillere
Kluczowym punktem wieczoru był oczywiście okolicznościowy tort, stylizowany - jakże by inaczej, oczywiście na oponę, z którego pierwszy kawałek ukroili dwaj prezesi, zgodnie trzymając nóż.
 
Na pokazach
W drugim dniu zaproszeni goście mieli możliwość zapoznania się z produktami podczas pokazów  sprzętu budowlanego, mogli poprowadzić maszynę po terenie zbliżonym do tego w jakim najczęściej przychodzi pracować tym urządzeniom. A zaprezentowano nowe opony do maszyn budowlanych charakteryzujące się specjalnymi właściwościami.
 
Pokazy ciężkiego sprzętu
Pokazy ciężkiego sprzętu

Sprzęt w akcji
Sprzęt w akcji
Opona CAMSO MPT 753 –następna generacja opon do podnośników teleskopowych, kompaktowych ładowarek kołowych i mini-wywrotek zapewniająca wszechstronność i wytrzymałość. Zaprojektowana, by zagwarantować ulepszoną trakcję w aplikacjach na różnorodnych nawierzchniach, w tym  lepszą przyczepność na miększych nawierzchniach, bez pogorszenia komfortu jazdy.
 
Pokazy lzejszego sprzętu
Pokazy lzejszego sprzętu

Opona CAMSO SKS 732 –jedyna w swoim rodzaju opona terenowa do mini-ładowarek o skręcie poślizgowym. Opona terenowa klasy premium nowej generacji do ładowarek o skręcie poślizgowym. Opracowana pod kątem zapewnienia maksymalnej przyczepności i wytrzymałości, co gwarantuje masywny bieżnik o zoptymalizowanym stosunku występów do przestrzeni między bieżnikowych.
 
Pokazy lekkiego sprzętu
Pokazy lekkiego sprzętu
GĄSIENICA CAMSO HXD - Rozwiązanie opracowane specjalnie na potrzeby minikoparek pracujących w trudnych lub ekstremalnie ciężkich zastosowaniach zapewniając o 30% dłuższy okres eksploatacji. Goście ochoczo korzystali z możliwości sprawdzenia się za „sterami” wystawionych do pokazów maszyn testując na wszystkie możliwe sposoby możliwości sprzętu.
 
Dyskusja o oponach do wózków widłowych
Dyskusja o oponach do wózków widłowych
SOLIDEAL RES 550 – Seria MagnumZłoty Standard niezawodności i najbardziej wytrzymała w branży opona do zastosowań o średniej intensywności. Szeroki profil, płaskie czoło bieżnika o dużych kostkach i głęboka jego rzeźba pozwalają uzyskać najlepszą przyczepność, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej stabilności i trwałości.
 
Na pikniku
Janów Podlaski położony jest w ciekawym krajobrazowo miejscu, nie brak więc zakątków o wyjątkowej urodzie krajobrazu, gdzie przygotowana infrastruktura pozwala cieszyć się miejscem i wypoczywać. W takim to miejscu odbyła się część rekreacyjna przewidziana na ten dzień. Goście mieli do wyboru wiele interesujących gier zręcznościowych i zabaw na świeżym powietrzu. Każdy mógł wybrać cos dla siebie, sprawdzić się w strzelaniu z profesjonalnego łuku pod okiem instruktora, pograć w kapsle czy otwierać zaszyfrowane skrzynie.
 
Na pikniku gra w kapsle
Na pikniku gra w kapsle

Na pikniku gra w kapsle2
Na pikniku gra w kapsle2

Na pikniku przekładanie drewnianych klocków
Na pikniku przekładanie drewnianych klocków

Na pikniku przekładanie drewnianych klocków - koniec zabawy
Na pikniku przekładanie drewnianych klocków - koniec zabawy

Stzelanie z profesjonalnego łuku
Stzelanie z profesjonalnego łuku

Stzelanie z profesjonalnego łuku - wszystko w tarczy
Stzelanie z profesjonalnego łuku - wszystko w tarczy

Na pikniku przy ognisku
Na pikniku przy ognisku

Dwadzieścia lat działalności na rynku, to dla firmy spory bagaż doświadczenia procentujący nowym jakościowo podejściem do problemów z jakimi spotykają się klienci, użytkujący produkty oferowane przez firmę. Zbierane informacje służą rozwojowi produktów ich ulepszaniu, a także budowaniu nowych struktur informacyjnych służących podnoszeniu poziomu wiedzy ku obopólnemu zadowoleniu.
 
Andrzej Szymkiewicz
Foto: Log4.pl   
 
 
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018EMIL - 08-2018EMIL - 08-2018Zobacz więcej publikacji