NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Automatyczny MonoTower do składowania narzędzi

24 maja 2013
Automatyczny  MonoTower do składowania narzędzi
Automatyczny MonoTower do składowania narzędzi

Firma Baumalog Sp. z o.o., specjalizująca się w budowie automatycznych regałów magazynowych, rozpoczęła wytwarzanie automatycznego regału MonoTower (z jedną wieżą składowania) o wysokości ponad 11 m z półkami o wymiarach długość 6 000 mm, szerokość 850 mm. Ze względu na specyficzną lokalizację konstrukcja automatycznego magazynu będzie umożliwiała przejście przez jej obszar rygla łączącego słupy konstrukcyjne torowiska suwnicy poruszającej się nad regałem.

Po raz pierwszy automatyczny regał MonoTower zostanie wyposażony w pomiar wysokości artykułów na półkach w celu optymalizacji ułożenia półek w kolumnie składowania, co umożliwi maksymalne wykorzystanie dostępnej kubatury składowania.

Jest to pierwsza tego typu instalacja w Polsce oraz jedna z nielicznych na terenie UE. Maksymalna ładowność półki wynosi 450 kg a całkowita nośność regału została obliczona na 30 000 kg. Budowany regał MonoTower zostanie skonstruowany w taki sposób by w przyszłości umożliwić szybką rozbudowę do wersji TwinTower (regał z dwoma wieżami składowania).


Budowany regał automatyczny MonoTower umożliwi blisko 10 krotne zwiększenie powierzchni składowania względem powierzchni zajętej oraz wykorzystanie dostępnej kubatury hali produkcyjnej. Maszyna będzie przeznaczona do składowania różnorodnych narzędzi wykorzystywanych w procesie tłoczenia w jednej z największych tłoczni elementów stalowych w Polsce.

Źródło: Baumalog
Foto: Baumalog

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020Zobacz więcej publikacji