NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

AG Consult wdrożyła Accellos’a w firmie Partner XXI Kleks

11 lipca 2011
AG Consult wdrożyła Accellos’a w firmie Partner XXI Kleks
AG Consult wdrożyła Accellos’a w firmie Partner XXI Kleks

Oferta firmy Partner XXI Kleks Sp. j. obejmuje ponad 6000 pozycji, będących obecnie w ciągłej sprzedaży i z każdym rokiem liczba ta zwiększa się o coraz szerszą gamę nowości. Firma jest dystrybutorem artykułów renomowanych firm krajowych i zagranicznych takich jak: Pentel, Pilot, BiC, Esselte, Argo, Fellowes, Bantex, Biurfol, Majewski, International Paper Kwidzyn, 3M, Hewlett Packard i wiele innych. Od wielu lat firma inwestuje w nowoczesne rozwiązania umożliwiające zwiększenie efektywności pracy oraz podniesienie poziomu zadowolenia klientów. W swoich dwóch magazynach (sprzedaży detalicznej i spedycyjnym) o łącznej powierzchni 3 tys. m2 realizuje średnio 240 zleceń dziennie obsługując łącznie ponad 3000 klientów. Dla usprawnienia swojej działalności firma Partner XXI Kleks zdecydowała się na wdrożenie systemu magazynowego klasy WMS (Warehouse Management System).

Najważniejsze założenia dotyczące wdrożenia systemu magazynowego:

 • zautomatyzowanie procesów logistyczno-magazynowych przy wykorzystaniu automatycznej identyfikacji i kodów kreskowych,
 • łatwiejsze i bardziej przejrzyste zarządzanie stanami oraz procesami magazynowymi,
 • zwiększenie wydajności pracy,
 • bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej.
  3PL_4PL.jpg
  3PL_4PL.jpg

Salon sprzedaży: Około 15% sprzedaży firma Partner XXI Kleks uzyskuje z bezpośredniej sprzedaży ze swojego salonu, będącego jednocześnie magazynem, z którego kompletowane i realizowane są zamówienia. W związku z założeniem, że „Klient bezpośredni” jest obsługiwany w pierwszej kolejności, podczas wdrożenia należało przewidzieć scenariusz umożliwiający zakończenie kompletowania innych zamówień w sytuacji, kiedy towar został pobrany „z półki” i zakupiony przez inną osobę pomimo wcześniejszego zarezerwowania towaru pod inne, określone zlecenie.

Lokalizacja towaru: Firma Partner XXI Kleks od 2008 roku wykorzystywała w magazynie kody kreskowe i kompletacja zamówień odbywała się przy pomocy terminali mobilnych Casio i PSC. Aplikacja, która umożliwiała realizacje zleceń w formie elektronicznej zintegrowana z systemem CDN XL nie dawała jednak możliwości dokładnego zlokalizowania towaru w magazynie, co z kolei przekładało się na stratę czasu na jego poszukiwanie przez osoby kompletujące. W pierwszej kolejności pracownik kierowany był do przypisanego dla danego produktu miejsca składowania, a jeśli towaru fizycznie w nim nie było, to oznaczało, że znajduje się w strefie przyjęć. Takie założenia procesu kompletacji powodowały, że pracownicy do tej pory tracili dużo czasu na poszukiwanie towaru w magazynie.

Realizacja wielu zleceń jednocześnie: Ze względu na charakterystykę asortymentu, jego rozmiary i sposób obsługi klientów około 60 procent zleceń stanowią zamówienia małe. Ze względu na funkcjonalność aplikacji mobilnej, do tej pory każde zamówienie kompletowane było oddzielnie, co w znacznym stopniu wydłużało czas potrzebny na realizacje wszystkich zamówień w danym dniu.

WMS.jpg
WMS.jpg
Wdrożenie systemu Accellos One Warehouse wraz z terminalami mobilnymi Casio
Ze względu na potrzeby związane z obsługą procesów magazynowych firma Partner XXI Kleks w 2010 roku rozpoczęła poszukiwania rozwiązania informatycznego które pozwoliłoby w pełni zarządzać towarami i zleceniami w obu magazynach, w pełni umożliwiłoby śledzenie towaru w magazynie oraz pozwoliło na wyeliminowanie błędów i pomyłek. Ostateczny wybór padł na amerykański system Accellos One Warehouse, wdrażany i supportowany w Polsce przez firmę AG Consult, która specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań do zarządzania łańcuchem dostaw z wykorzystaniem automatycznej identyfikacji.

 

System Zarządzania Magazynem – Accellos One Warehouse to zaawansowany i modułowy system magazynowy integrujący się z dowolnym systemem ERP. Obsługuje wszystkie procesy magazynowe (na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych – wyposażonych w Wi-Fi) od przyjęć, poprzez przesunięcia, wydania, śledzenie partii, numerów seryjnych, dat produkcji i ważności oraz innych atrybutów przypisanych do towaru. Pozwala w pełni zarządzać pracą poszczególnych pracowników oraz umożliwia dokładne raportowanie pod różnymi względami efektywności ich pracy. System jest w pełni konfigurowalny z wieloma wbudowanymi funkcjami które mogą być modyfikowane w dowolnym momencie bez konieczności przerywania pracy w magazynie. - Wdrożenie systemu Accellos One Warehouse pozwoliło nam podnieść poziom obsługi naszych klientów. Zarządzamy towarami wraz z ich charakterystykami w obu magazynach i w pełni osiągnęliśmy wszystkie pierwotne założenia jakie stawialiśmy systemowi magazynowemu. Dodatkową korzyścią jest skrócenie wdrożenia nowego pracownika z 3 miesięcy do kilku dni, dzięki systemowi który nadzoruje jego prace oraz wskazuje na terminalu mobilnym kolejne zadania do realizacji” – mówi Paweł Wójcik, Współwłaściciel firmy.

W ramach realizowanego w 2011 roku projektu został zainstalowany i odpowiednio skonfigurowany system magazynowy, a także dostarczono i uruchomiono drukarki etykiet Zebra, sieć bezprzewodową oraz terminale mobilne CASIO - podnoszące efektywność wykonywanej pracy. Wdrożenie systemu WMS wraz z terminalami mobilnymi w firmie Partner XXI Kleks, zwiększa możliwości koordynacji działań poszczególnych pracowników, minimalizując czas niezbędny na wykonanie konkretnej czynności. Rozwiązanie automatyzuje oraz zwiększa efektywność działań poszczególnych pracowników jak i wydajność operacji magazynowych w całej firmie.

Accellos One Warehouse
 • pełna kontrola w czasie rzeczywistym nad zleceniami i statusami ich realizacji w obu magazynach;
 • zarządzanie datami ważności i numerami serii podczas przyjęć i wydań towaru;
 • obsługa sali sprzedaży w połączeniu z realizacją pozostałych zleceń na towar kupowany przez klienta bezpośredniego zgodnie z przyjętymi założeniami
 • zarządzanie personelem, raportowanie efektywności pracy, kontrola realizowanych zleceń;
 • identyfikacja towaru oraz jego lokalizacja w magazynie w każdym momencie;
 • optymalizacja pracy, ścieżki kompletacji, szereg scenariuszy kompletowania zleceń w zależności od towaru, klienta lub zamówienia;
 • możliwość realizacji wielu zamówień jednocześnie przez jedną osobę; kontrola poziomu kompletacji, realizacja jednego zamówienia przez kilka osób;
 • redukcja pomyłek poprzez identyfikacje towaru przy pomocy kodu kreskowego, miejsca jego lokalizacji oraz statusu
 • alerty i alarmy dla zadań szczególnych pozwalające na szybką reakcję operatora w przypadku realizacji zamówień dla kluczowych klientów

Firma AG Consult działa w branży informatycznej od 2001 roku, specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań do zarządzania łańcuchem dostaw z wykorzystaniem automatycznej identyfikacji. W swojej ofercie posiada bardzo nowoczesną i zaawansowaną funkcjonalnie platformę logistyczną firmy Accellos Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, której głównymi elementami są systemy do zarządzania: magazynem wyrobów własnych (Accellos One Warehouse), magazynem w firmach świadczących usługi logistyczne (Accellos 3PL), transportem (Accellos Optimize oraz Accellos TMS). System WMS Accellos One Warehouse umożliwia automatyczną obsługę procesów magazynowych, charakteryzuje się krótkim czasem wdrożenia oraz w łatwy i szybki sposób integruje się z innymi systemami. Od wielu lat firma AG Consult współpracuje z czołowymi producentami urządzeń do automatycznej identyfikacji przy wykorzystaniu kodów kreskowych i RFID m.in. Casio, Datalogic, Datamax-O’Neil, Honeywell, Intermec, Motorola, Tec, Zebra. Klientami firmy są polskie przedsiębiorstwa i koncerny międzynarodowe reprezentujące takie gałęzie gospodarki jak: handel hurtowy i detaliczny, dystrybucję, przemysł spożywczy, lekki i ciężki.

Grzegorz Zwoliński
AG Consult

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 05-2020EMIL - 05-2020EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020EMIL - 02-2020EMIL - 02-2020Zobacz więcej publikacji