NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

60. lat na rynku

PEKAES
22 grudnia 2018
60. lat na rynku
Fot. PEKAES
60_lat_PEKAES
PEKAES obchodzi w tym roku okrągły jubileusz – 60 lat działalności na rynku. Z tej okazji firma postanowiła przypomnieć najważniejsze momenty ze swojej historii oraz podsumować największe sukcesy. Oto, jak polska firma transportowa z lat 50. rozwinęła skrzydła, stając się czołowym operatorem logistycznym. 
 
Spółka powstała 22 grudnia 1958 roku pod nazwą Przedsiębiorstwo Międzynarodowych Przewozów Samochodowych PEKAES. Rozwój firmy i sukcesywne powiększanie taboru przyczyniło się do przeniesienia siedziby z Warszawy do Błonia.
 
W 1982 roku powołano do życia spółkę akcyjną PEKAES Auto-Transport SA, którą w latach 90. przekształcono w organizację holdingową. W 1999 roku PEKAES Auto-Transport SA przyjął nazwę PEKAES SA. W 2013 roku firma rozwinęła usługi intermodalne, wykorzystując infrastrukturę i kompetencje swoich spółek zależnych – SPEDCONT oraz CHEMIKALS.
 
Dynamiczny rozwój
Dziś Grupa PEKAES to nowoczesne przedsiębiorstwo o profilu logistyczno-intermodalnym. W tegorocznym 23. rankingu firm TSL opublikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną PEKAES uplasował się na I miejscu w kategorii przychodów z deklarowanej głównej działalności – spedycji drogowej.
 
Obecnie PEKAES posiada 16 partnerów zagranicznych w 32 kluczowych krajach Europy i Azji, a zasięg działalności obejmuje niemal cały świat. Firma sukcesywnie rozwija swoją sieć połączeń międzynarodowych. Oprócz tworzenia nowych linii drobnicowych w Europie, PEKAES postawił na rozwój usług intermodalnych. Rozbudowa kolejowego terminalu kontenerowego SPEDCONT w Łodzi umożliwiła obsługę dużego wolumenu towarów na nowym Jedwabnym Szlaku pomiędzy Chinami a Europą.
 
Biznes mierzony kilometrami i metrami sześciennymi
Maciej_Bachman_Prezes_Zarzadu_PEKAES_
Fot. PEKAES
Maciej_Bachman_Prezes_Zarzadu_PEKAES_
Grupa PEKAES dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci drobnicowych w Polsce. Oprócz 19 krajowych terminali dystrybucyjnych spółka operuje w 6 magazynach logistycznych, 1 kolejowym terminalu kontenerowym, 2 kolejowych terminalach granicznych do przeładunku towarów masowych. Grupa zatrudnia blisko 1 100 pracowników.
 
- PEKAES stawia na rozwój, innowacyjność i stałe podnoszenie jakości usług. Wszystkie te elementy wzajemnie się przenikają i mają jeden wspólny mianownik, którym jest orientacja na potrzeby Klienta. Uważnie obserwujemy trendy rynkowe, a przede wszystkim wsłuchujemy się w głosy naszych Klientów, ponieważ to oni są motorem napędowym tego rozwoju. To dla nich rozbudowujemy sieć dystrybucji, inwestujemy w infrastrukturę i nowe technologie, otwieramy nowe lokalizacje magazynowe oraz odkrywamy potencjał usług intermodalnych. – przyznaje Maciej Bachman,Prezes Zarządu PEKAES.
 
Społecznie odpowiedzialni
PEKAES od lat angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, dbając o środowisko naturalne, budując świadomość ekologiczną wśród swoich pracowników oraz wspierając społeczności lokalne poprzez firmowy wolontariat pod nazwą „PEKAES Pomaga”. Działania w ramach wolontariatu to już w spółce tradycja, a pomaganie trwa tu przez cały rok.
 
PEKAES

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 05-2019EMIL - 05-2019EMIL - 04-2019EMIL - 04-2019EMIL - 03-2019EMIL - 03-2019EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019Zobacz więcej publikacji